A LOT számos termékek beszerzési folyamatát, bevételezését szeretnénk ebben a cikkben bemutatni.
Beszállítói rendelés
A Beszállítói rendelés a megszokott módon kerül rögzítésre, itt még nincs eltérés hagyományos és LOT számos termék között.
A példánkban 100 db LOT számos terméket szerzünk be, ezen fogjuk a lépéseket végigkövetni.
Felvisszük a beszállítói rendelést és megadjuk a beszerzendő mennyiséget.
Szállítmány
A beszerzésből létrehozzuk a szállítmányt, amihez ezáltal automatikusan létrejön a bevételezési raktárművelet is.
A szállítmányon már megjelenik a tétel sorban egy ikon, amin már akár ezen a ponton is tudjuk rögzíteni a LOT számot.
Ez akkor hasznos, ha a beszállítónk már előre elküldi nekünk, hogy milyen LOT számos vagy milyen lejárati dátumú termékeket fog küldeni, így ezeket a fizikai beérkezés előtt már tudjuk rögzíteni, de nem kötelező.
A tétel sorban a termékszám gombra kattintva tudjuk rögzíteni.
Az ikonra kattintva megnyílik a Termékszám kapcsolása ablak.
Itt a LOT szám mezőbe egyből beírható a termék LOT száma és a sor végén található plusz gombbal vagy az enter megnyomásával hozzá tudjuk adni a LOT számot a bizonylathoz.
Ekkor lent megjelenik egy listában a LOT szám és az Ellenőrzés oszlopban lefuttatja a rendszer, hogy talál-e ilyen LOT számmal terméket vagy még új a LOT szám.
Ezután megadható a Mennyiség, amely értelemszerűen lehet akár több is, mint a szállítmányban szereplő mennyiség, ha több, akkor a szállítmányon a szállított mennyiség ennyivel nő.
A Gyártás és a Lejárat dátuma is megadható manuálisan is, de ha a termék adatlapon megadtuk az Alapértelmezett lejárat hosszát napokban, akkor itt ha csak az egyik dátumot adjuk meg, akkor a rendszer abból automatikusan kiszámolja a másik dátumot.
Ha megadtuk akkor az OK gombbal rögzíteni tudjuk a szállítmányon a LOT számokat.
Ha szeretnénk akkor törölni is tudjuk a LOT számot a szállítmányról.
Ezt a Termékszám kapcsolás ablakban tudjuk megtenni, úgy hogy kijelöljük a LOT számot és a Kuka ikonra kattintunk.
Raktárművelet
A szállítmányhoz automatikusan létrejön a bevételezési rakárművelet is.
Amennyiben szeretnénk, úgy itt is tudjuk rögzíteni a LOT számokat és a lejárati/gyártási időket.
Ha például a szállítmány létrehozásakor még csak a várható LOT számokat tudtuk és ezeket meg is adtuk a szállítmányon, akkor amikor már fizikailag beérkezik a termék a raktárműveleten meg tudjuk adni a LOT számhoz a gyártási és lejárati időket, mivel ekkor már tudni fogjuk mi érkezett be fizikálisan is.
Egyrészt a raktárművelet szerkesztése felületen is hozzá tudjuk adni. Ehhez a jobb alsó sarokban található Műveletek gombra kell kattintanunk és kiválasztani a Szerkesztés gombot.
Ekkor a raktárművelet szerkesztése felületen minden olyan termék neve mellett megjelenik a termékszám ikon. Erre kattintva megnyílik a Termékszám kapcsolása ablak.
Ha már adtunk meg a szállítmányon LOT számot, akkor itt ki tudjuk egészíteni egyéb információkkal pl. mennyiség, gyártási és lejárati idő.
De ha még nem rögzítettünk semmilyen adatot, akkor azt is meg tudjuk tenni.
Továbbá a raktárművelet végrehajtása (jelen esetben bevételezés) során is van lehetőségünk megadni a LOT számhoz kapcsolódó információkat.
Ehhez a bevételezésen található tételre kell kattintanunk.
Ekkor a bevételezés végrehajtása ablakban a termékszám ikonra kattintva megjelenik a megszokott termékszám kapcsolás ablak.
Ha itt hozzáadjuk a mennyiségeket is, akkor azokkal a mennyiségekkel végrehajtásra kerülnek a műveletek.
Az OK gombra kattintva megjelenik az ablak, amiben látni fogjuk milyen lokációra milyen mennyiségek kerültek.
Ha megtörtént a termékek bevételezése, akkor a termék adatlapon a Termékszámok fülön le tudjuk ellenőrizni, hogy mely LOT szám, mely lokáción található, illetve láthatjuk a gyártási és lejárati információkat is.
Hozzászólások
0 hozzászólás
Hozzászólások írásához jelentkezzen be.