A funkció lényege, hogy Raktár helyiségek szintjén megadhatjuk, hogy egyes felhasználók mely helyiségekben végezhessenek el egyes tevékenységeket.
Ennek lényege az, hogy ha egy raktárat több "területre" szeretnénk osztani, úgy hogy a kollégák ne is lássák a többi helyiséghez kapcsolódó termékeket, csak a sajátjukat tudják kiszedni, mozgatni és leltározni.
Ha csak adott helyiségre kap jogosultságot a felhasználó, akkor az azt fogja jelenteni, hogy csak ezeknek a helyiségeknek a termékeit látja, tehát csak a hozzá rendelt lokáción lévő termékeket látja a raktárműveletekben, automatikus végrehajtáskor pedig csak ugyanezen termékekre hajtódik végre a művelet, a leltár során csak azokat a termékeket látja, amikor az adott helyiségben vannak, kiszedésnél is csak a hozzá rendelt helyiségek termékeit tudja kiszedni.
Ha szeretnénk használni a funkciót azt külön engedélyezni szükséges a Beállítások / Raktárak / Alapbeállítások: “Felhasználók helyiségre korlátozásának engedélyezése” mezőben.
Ha ezt engedélyeztük, akkor Felhasználónként meg kell adnunk, hogy mely helyiségekhez fér hozzá.
Ezt a Beállítások/ Felhasználók/ Felhasználók menüben a megfelelő felhasználót kiválasztva a Jogosultságok/ Raktárak blokkban tudjuk megadni.
Fontos! Minimum az adott raktárban raktári dolgozói vagy raktár írási joggal kell rendelkeznie a felhasználónak, hogy kiválasztható legyen mely helyiségekre kap jogosultságot.
Ha itt kiválasztottuk a helyiségeket, akkor innentől az adott felhasználó csak a megadott helyiségekhez kapcsolódó termékeket fogja látni raktárműveletekben, kiszedésekben, leltárakban.
Az alábbiakban néhány példát láthatunk arra, hogy hogyan fog megjelenni a felhasználóak, ha csak adott helyiségekhez van hozzáférése. A példában a felhasználó csak a H1 és H2-ben található termékekhez kapott jogosultságot.
Kiszedés
A vevő leadott egy rendelést 3 db termékkel.
A rendelés csomagolhatóvá vált, így a felhasználó létrehozta a kiszedést, viszont látható, hogy ő a három termékből csak kettőt tud kiszedni, ugyanis csak ez a két termék érhető el az hozzárendelt helyiségekben.
Amint ezt a két terméket kiszedte a rendszer ezt jelezni is fogja a felhasználónak, hogy a rá eső része készen van a kiszedésnek, tehát neki már nincs teendője.
És a rendelés nem kerül kiszedett állapotba hisz nem sikerült minden terméket kiszedni. Ha egy felhasználó, aki hozzáfér ahhoz a helyiséghez, amiben a maradék 1 db termék van és kiszedi, akkor a rendelés kiszedett állapotúra vált.
Raktárművelet
Egy raktárművelet akár egy rendeléshez, szállítmányhoz, készletmozgához tartozik vagy önmagában hozzuk létre, akkor ha olyan felhasználó kezd akor kivételezni, akár bevételezni csak azokat a termékeket fogja látni, ami csak a hozzárendelt helyiségekben található.
Tehát az alábbi fotón is ahogy látható a korlázott jogosultságú felhasználó csak 2 terméket tud kiszedni a raktárműveletben, de ahogy ezeket végrehjatotta a raktárművelet állapota továbbra is folyamatban állapotban van, aminek oka, hogy a raktárművelet még tartalmaz olyan termékeket, amit a felhasználó nem tudott kiszedni.
Ez látható is a raktárműveletek listában, hogy a raktárművelet folyamatban van és 3 termékből 2-t sikerült kiszednie.
Ha egy olyan felhasználó nyitja meg a raktárműveletet, akinek pedig pont ahhoz a helyiséghez van hozzáférése, amiből a fennmaradó 1 terméket ki tudja szedni, akkor ő pedig csak ezt az egy terméket látja és tudja rá végrehajtani a kiszedést.
Ha ez a felhasználó is kiszedte a ráeső részt, akkor a raktárművelet kész állapotba kerül és látható, hogy a termékek mennyisége is 3/3-ra vált.
Leltár
Leltár esetén is fennáll az, hogy ha kezeljük a helyiség szintű korlátozást a felhasználókon, akkor a leltározás során is a felhasználók a csak hozzájuk rendelt helyiségek termékeit ltáják és tudják megszámolni.
Az alábbi példában egy olyan leltárat hoztunk létre, amiben 17 db termék van
A felhasználó csak a H1 és H2 helyiségekhez fér hozzá, így a 17-ből csak 6 db terméket lát.
Ezekhez ha meg akarja számolni a termékeket, akkor csak azokon a lokációkon tudja megszámolni a termékeket, amik az helyiségben vannak, amikhez hozzáférése van.
Ha az összes hozzá kapcsolódó terméket leellenőrizte, akkor nála a mennyiségek és lokációk is zöldre váltanak, de ennek ellenére a leltár állapota folyamatban marad, hisz vannak a leltárban termékek, amiket ez a felhasználó nem tudott megszámolni.
Ha a leltárat egy olyan felhasználó nyitja meg, aki minden helyiséghez hozzáfér láthatóvá válik, hogy a legtöbb lokáció leltározása hiányos. Ennek az oka, hogy a korlátozott hozzáférésű felhasználó ezekhez nem fért hozzá, így ezeket egy olyan felhasználó tudja megszámolni, akinek ezekhez a lokációkhoz van hozzáférése.
Ha megnyitjuk egy konkrét termék számolását, akkor is látható, hogy az a lokáció meg van számolva, amihez a felhasználónak hozzáférése volt, de az nincs, amihez nem volt hozzáférése.
Hozzászólások
0 hozzászólás
Hozzászólások írásához jelentkezzen be.