Tartalomjegyzék:
Saját raktár → Fulfillment raktár
Készletmozgás módosítása, törlése
Fulfillment raktár → Saját raktár
Raktárközi készletmozgás
A raktárközi készletmozgás támogatására két esetben lehet szükség, amennyiben:
- hibrid raktározással dolgozunk, azaz van saját raktárunk is (pl.: ez egy bolt is lehet) ahonnan árut szeretnénk a fulfillment raktárba küldeni, vagy a fulfillment raktárból árut bekérni
- Visszáruzás történik, a terméket a vásárló nekünk küldi vissza, mi pedig beküldjük a terméket az iLogisticnek.
A készletmozgással tudunk lényegében a fulfillment raktár és a saját raktárunk között árut mozgatni, kikérni és beküldeni.
Saját raktár → Fulfillment raktár
Amennyiben saját raktárból szeretnénk fulfillment raktárba szállítani, azaz a célraktár a fulfillment raktár akkor a cél az, hogy az összeállított raktármozgást a fulfillment raktárba küldjük át.
A készletmozgás első fázisa a CloudERP-ben megszokott módon történik, azaz létre kell hozni egy készletmozgást és kivételezni a raktárból.
Megadjuk a forrás-, és a célraktárt, a várható érkezési dátumot, az átmozgatni kívánt a tételeket és mennyiségüket, majd elmentjük a Készletmozgást.
Mivel ebben az esetben a mi raktárukban van a termék, így ki kell szednünk, ahhoz, hogy át tudjuk fizikailag is mozgatni a fulfillment raktárba.
Ezért kijelöljük a készletmozgást és létrehozzuk a kiszedést.
A kiszedést a szokásos módon végrehajtjuk, ha sikeres volt a kiszedés, akkor a készletmozgás Kiszedve állapotba kerül, ez az állapot, amiben be tudjuk küldeni az iLogistic felé a készletmozgást.
A "Beküldés 3PL" gombra kattintva a készletmozgás beküldésre kerül az iLogistic felé, amely az iLogistic rendszerébe szállítmányként kerül be.
Ha beküldtük a készletmozgást és szeretnénk módosítani rajta, akkor Beküldött állapotban még lehetőségünk van visszahívni a készletmozgást, ha még nem kezdett el rajta az iLogistic dolgozni. Jelöljük ki a készletmozgást és válasszuk a "Visszahívás ... raktárból" műveletet. Ekkor ismét Kiszedve állapotba kerül a készletmozgás és ha szeretnénk módosíthatjuk a mennyiségét a készletmozgásnak. Ha több terméket tettünk rá, akkor "Kiszedés" állapotba visszakerül a rendelés, ugyanis újabb termékeket kell kiszednünk, hogy a készletmozgás "Kiszedve" állapotba kerüljön. Ha megtörtént az újabb kiszedés, akkor be tudjuk küldeni a szokásos módon a fulfillment raktárnak a készletmozgást. |
Ha az iLogistic a bevételezéssel elkezdett dolgozni a raktárban, és éppen a termékek bevételezése zajlik, akkor a CloudERP-ben a készletmozgás "Beérkezett" állapotba kerül.
Miután az iLogistic elkészült a bevételezéssel, azaz a raktárban lezárták, és több raktári feladat nincs vele hátra, akkor a CloudERP-ben a készletmozgás "Kész" állapotba kerül.
Továbbá létrejön hozzá a bevételezési raktárművelet, ami automatikusan "Kész" állapotba kerül.
Készletmozgás módosítása, törlése
Egy készletmozgáson a várható érkezési dátum, a szállítandó termékek, a termékek mennyisége, a prioritás, a megjegyzés addig módosítható, amíg a Szállítmány “Várakozik” vagy “Beküldve” állapotban van.
Amennyiben a szállítmány már "Beérkezett" állapotban van akkor az adatok már nem módosíthatóak. A szállítmány többi mezője azonban módosítható (pl.: számlázott mennyiség, ár, egyéb költségek stb.)
Amennyiben egy készletmozgás Várakozik állapotban kerül törlésre, a CloudERP-ben törölhető, hiszen nincs beküldve az iLogistic rendszerébe.
Amennyiben a készletmozgás Beküldve állapotban van, akkor törlés előtt a CloudERP lekérdezi a “szállítmány” státuszát a iLogistic rendszerből, amennyiben továbbra is "Beküldve" állapotban marad a rendelés és nem kerül Beérkezett állapotba, akkor a rendelés törlése megtörténik először az iLogistic rendszeréből, majd ha sikeres volt, akkor a CloudERP-ből is.
Amennyiben a Szállítmány állapota már Beérkezett, Bevételezés folyamatban, kész, akkor a szállítmány már nem törölhető a rendszerből.
Fulfillment raktár → Saját raktár
Amennyiben a 3PL raktárból, az iLogistictól szeretnénk termékeket átkérni a saját raktárunkba, akkor a szokásos módon létre kell hozni egy készletmozgást a CloudERP rendszerben. A forrás raktár a 3PL raktár, a célraktár pedig a mi saját “helyi” raktárunk. A kiszedést ebben az esetben az iLogistic végzi el, így nekik számukra a kivételezési raktárműveletet rendelésként kell átadni.
Ha létrehoztuk a rendelést és minden beküldéshez szükséges adatot megadtunk (várható érkezési dátum, mennyiség), akkor beküldhető a készletmozgás a "Beküldés 3PL" gombbal.
Fontos! Az iLogistic nem kezel külön raktárközi készletmozgásokat, így hozzájuk ez egy rendelésként érkezik be, ugyanis az ő raktárukból kivételezésre kerül a termék.
Ha megtörtént a készletmozgás beküldése, akkor a CloudERP-ben "Beküldés 3PL" állapotba kerül a készletmozgás.
Amikor az iLogistic-ban a készletmozgás "Csomagolva" állapotba kerül, a CloudERP-ben a készletmozgás "Kiszedve" állapotba kerül és a készletmozgáshoz kapcsolódó kivételezési raktárművelet automatikusan végrehajtásra kerül és korrigálásra kerül a raktárkészlet.
Ezután a termékek átvehetőek személyese az iLognál. Ha megtörtént és fizikailag nálunk van a termék, nyissuk meg a készletmozgást és kattintsunk a "Műveletek" gombra és válasszuk a Bevételezés indítása parancsot.
Ekkor létrejön a bevételezési raktárművelet "Várakozik" státuszban.
Hajtsuk végre a raktárműveletet.
Ha sikeres volt, akkor a bevételezési raktárművelet és a Készletmozgás automatikusan "Kész" állapotba kerül.
Készletmozgás módosítása
A CloudERP-ben a készletmozgások módosítása lehetséges már kiszedés alatt álló készletmozgásokra is, ezt a iLogistic rendszerrel szinkronizált rendelések esetében nem tehetjük meg.
Amint az iLogistic rendszerben egy rendelés állapota “Összekészítés alatt” státuszba kerül, a készletmozgás módosítás, törlés már nem lehetséges.
Hozzászólások
0 hozzászólás
Hozzászólások írásához jelentkezzen be.