A funkció az új CloudERP 2.0 részeként jelent meg, amelynek verziótájékoztatója az alábbi linken olvasható:
1.45 verziótájékoztató: CloudERP
Tartalomjegyzék
Nézettel kapcsolatos műveletek
- Szerkesztés
- Duplikálás
- Megosztás
- Hozzáadás csoporthoz
- Beállítás alapértelmezettként
- Elrejtés
- Törlés
- Mentés és Mentés újként
Nézetek kezelése
A korábbi verzióban a Rendelések és Ajánlatokhoz különböző szűrőfeltételeket, oszlopokat volt lehetőség beállítani, amiket lehetőség volt elmenteni egy Szűrő alá.
Az új verzióban már nem szűrőként kezeljük ezeket az objektumokat, hanem nézetként.
Tehát a rendelésekhez, ajánlatokhoz különböző nézeteket van lehetőségünk létrehozni, megosztani, szerkeszteni és dolgozni benne.
Elkülönítünk két nézettípust, a két nézet között több különbség is van, ezekről részletes leírást készítettünk amelyek az alábbi linkeken érhetőek el:
Nézet létrehozása
A nézeteket listázásánál található ikon segítségével tudunk új nézeteket létrehozni. Itt ki tudjuk választani, hogy lista vagy pedig kanban nézetet kívánunk létrehozni.
Ezután megjelenik egy felület ahol több lehetőség állítható be, attól függően melyik nézet típust választottuk ki. Ezekről a beállítási lehetőségekről listanézet esetében ITT és kanban nézet esetében ITT írtunk.
Nézettel kapcsolatos műveletek
A nézetekhez különböző műveletek érhetőek el, amelyeket az adott Nézetre rávezetve a kurzort a megjelenő ikonra kattintva érünk el.
Szerkesztés
A nézet szerkesztése jelenik meg. Ezekről a beállítási lehetőségekről listanézet esetében ITT és kanban nézet esetében ITT írtunk.
Duplikálás
Ahogy a nevéből is adódik a Duplikálás műveletet választva létrejön az adott nézetből egy másolat, amely ugyan azokat a beállítások, oszlopokat és szűrési feltételeket tartalmazza, mint amelyből létrehozásra került. Az új létrejött nézet szabadon szerkeszthető, nem kapcsolódik össze a forrásként szolgáló nézettel, így azt nem módosítja.
Megosztás
Adott nézeten a Megosztás műveletre kattintva megjelenik egy ablak amelyben kiválaszthatjuk, hogy mely felhasználókkal, felhasználói csoportokkal és milyen jogosultsági szinttel osztjuk meg a nézetet.
A lenyíló listából kiválaszthatóak a felhasználók, amelyekhez a rendszer automatikusan Olvasói hozzáférési szintet ad, de ezt tudjuk módosítani.
Amikor egy felhasználónak jogosultságot adunk a nézethez, akkor a felhasználónak nem szükséges ki és belépnie, egy oldal újratöltés után már azonnal látni fogja az új nézeteit.
Hozzáférési szintek
- Korlátozott: A felhasználó nem módosíthat a nézet beállításain, csak a nézet adataival dolgozhat. Keresni, lapozni tud, de szűrni, oszlopokat/egyéb beállításokat átállítani nem.
- Olvasó: A felhasználó a rögzített (azaz zárolt) szűrők kivételével szabadon használhatja a nézetet, de nem tudja elmenteni a módosításokat.
- Szerkesztő: Módosíthat a nézet beállításain, de nem törölheti a nézetet. A nézet törlésére, csak az a felhasználó jogosult aki Tulajdonosi szinttel rendelkezik
- Tulajdonos: Tulajdonosi szint nem adható szabadon, ezzel a jogosultsági szinttel csak az rendelkezik, aki ténylegesen létrehozta a nézetet. Módosíthatja a nézet beállításait, törölheti a nézetet.
Ha valaki már kapott hozzáférést egy nézethez, azt bármikor elvehetjük tőle a Megosztás menüben, ebben az esetben az eltávolítani kívánt felhasználó mellett található jogosultsági szintet lenyitva válasszuk a Hozzáférés visszavonása opciót.
Hozzáadás csoporthoz
Az adott nézet a kiválasztott csoporthoz hozzáadásra kerül, illetve itt tudunk új csoportot is létrehozni. A csoportokról ITT található részletes leírás.
Beállítás alapértelmezettként
Ebben az esetben a választott nézet kerül a nézet lista legelső helyére és ez a nézet lesz az ami alapértelmezetten megjelenik, ha az adott menüre kattintunk. Ha manuális másik nézetet húzunk az első helyre, akkor az válik az alapértelmezett nézetté.
Elrejtés
Az elrejtés lényege, hogy nem kerül a nézet törlésre, de nem jelenik meg a nézetek listában, hanem egy külön fül alatt érhető el.
Ha az elrejtés műveletet választjuk, akkor a Rejtett nézetek fülön érjük el ezeket a nézeteket az ikonra kattintva.
Elrejtés megszüntetése: Bármikor vissza tudjuk a rejtett nézetet helyezni a nézetek listába a Megjelenítés parancsra kattintva.
Törlés
Ahogy nevéből is adódik a nézet törlésre kerül. A nézet visszaállítása törlés után nem lehetséges, emiatt törlés előtt a rendszer még egyszer rákérdez, hogy biztosan törölni szeretnénk-e a nézetet.
Mentés és Mentés újként
Abban az esetben ha a már létrehozott nézeten bármit szerkesztünk (szűrés, oszlopok és műveletek beállítása, oszlopok sorrendje), úgy a nézet neve mellett automatikusan megjelenik egy piros pont, jelezve hogy nem mentett módosítások vannak a nézeten. Ezt a Mentés és Mentés újként gombokkal tudjuk menteni. Előbbi a meglévő nézetet írja felül, míg utóbbi egy új nézetet hoz létre a beállításokkal a meglévő nézeten felül.
Hozzászólások
0 hozzászólás
Hozzászólások írásához jelentkezzen be.