A funkció az új CloudERP 2.0 részeként jelent meg, amelynek verziótájékoztatója az alábbi linken olvasható:
1.45 verziótájékoztató: CloudERP
Tartalomjegyzék
2. Oszlopok beállítása (kártyák, oszlopok)
3. Egyedi kanban nézet létrehozása
Azok számára akik használják a CloudERP-t, már ismerős a kanban nézet, de úgy gondoltuk, hogy nem kizárólag rendelések kiszolgálásakor tud hasznos lenni a kanban nézet, hanem akár egy rendelés vagy egy visszáru kezelés során is, emiatt az új verzióban már nem csak a rendelésekhez, hanem a visszárukhoz és az ajánlatokhoz is lehetőségünk van teljesen személyreszabott kanban nézeteket létrehozni.
1. Kanban nézet szerkesztés
A jobb felső sávban található (fogaskerék) ikonra kattintva lehetőségünk van szerkeszteni az adott néztet amelyben éppen benne vagyunk.
A nézet szabadon átnevezhető, alapértelmezetten Új kanban nézet névvel jönnek létre a nézetek.
Gyorsított mód
Abban az esetben ha engedélyezzük a gyorsított módot, a rendszer kihagy minden olyan elemet a listázásból, ami 2 hétnél régebben lezárásra került. Ez a rendelések esetén a kész/visszamondva állapot a megfelelő időpontokkal, de más-más menüpontok esetében is megjelenthet majd a gyorsított mód, pl szállítmányok, raktárműveletek stb.
A gyorsított mód egy automatikus szűrőként működik, és drasztikusan le tudja csökkenteni a nézetek betöltési idejét. A kényelmes keresés érdekében, ha a kereső mezőbe írunk valamit, lezárt elemek is bekerülnek az adatok közé.
A gyorsított módot azokhoz a nézetekhez ajánljuk, amik aktuális, operatív munka folyamatokat szolgálnak ki, például: szedő/csomagoló nézetek.
Automatikus frissítés
Ahogy a neve is elárulja, ha engedélyezzük, akkor a nézet percenként automatikusan frissül és betölti az új elemeket. Ha egy olyan tétel változik, ami szerepel a nézetben, akkor az mindig frissül ettől a beállítástól függetlenül, viszont az új tételek csak akkor jelennek meg automatikusan, ha ez az opció be van kapcsolva.
Haladó beállítások
Kártya kijelölés: Ha engedélyezve van, akkor ha a kanban nézeten található kártyák kijelölhetőek. Ez azt jelenti, hogy a kijelölt elemekkel az elérhető műveletek is megjelennek az alsó menüben.
Mi az előnye, ha letiltjuk a kártya kijelölést?
Ha például van egy korlátozott nézetünk, ami csak a raktáros kollégáknak kiszedésre van összerakva, akkor csak a felületen a kártyákon megjelenő műveleteket tudja megnyomni a felhasználó és más műveleteket nem tud végrehajtani.
Kártya navigáció: Ha engedélyezve van, akkor kanban nézetben található elemre kétszer kattintva megnyílik az elem (rendelés, ajánlat, stb). Ha nem engedélyezzük, akkor kétszer kattintásra az elem kijelölésre kerül, de nem nyílik meg.
2. Oszlopok beállítása (kártyák, oszlopok)
Az (oszlop) ikonra kattintva beállítható, hogy milyen adatokat szeretnénk megjeleníteni az adott nézetben.
Csoportosítási mező
Ez az a mező, amelyben megadható, hogy mi alapján szeretnénk csoportosítani a nézetünket. Gyakori, hogy például a rendeléseket és ajánlatokat állapot alapján, csoportosítjuk, de az új kanban oszlopbeállítások segítségével akár bevételezés állapota, fizetési mód vagy visszamondás oka alapján is lehetséges oszlopokat létrehozni.
Rendezés
A rendezés segítségével nagyon sok opció közül választhatunk, hogy a kanban nézetben milyen sorrendben jelenjenek meg a kártyák az egyes oszlopokban. Ha például létrehozás csökkenő rendezés alapján rendezzük a rendelés kanban nézetünket, akkor legfelülre kerülnek a legújabb rendelés és legalulra a legrégebbiek minden oszlopban. De akár kért szállítási idő vagy csomagolási határidő alapján is rendezhetjük kártyáinkat.
Kártya beállítások
Az alábbi kép lesz a legnagyobb segítségünkre, hogy megértsük hogyan épülnek fel a kártyák és ha egyedileg szeretnénk a kártyákat beállítani, akkor mely mező hova fog kerülni a kártyán.
- Kártya elsődleges címe: A kártyán nagybetűkkel megjelenő felirat, ez a felirat a leghamarabb észrevehető, így érdemes ide olyan információt megjeleníteni, ami egyből segít nekünk az adott kártyát felismerni.
- Kártya másodlagos címe: A másodlagos cím a kártya jobb felső sarkában megjelenő felirat, ez jelenleg alapértelmezetten általában az adott rendelés, ajánlat összege.
- Kártya mezők: Ide több mező is megjeleníthető, ám arra figyeljünk, hogy mivel csak ikonok jelennek meg az adat előtt, így olyan adatokat jelenítsünk meg, amiket egyértelműen be tudunk azonosítani. Nem ajánlott 3-4 különböző dátum mező megjelenítése, ugyanis mindegyik esetében egy naptár ikon jelenik meg, amely értelmezése a kártyára ránézve nehézkes lehet. Maximum 10 adat jeleníthető meg.
- Kártya kiemelt mezők: Ebben a mezőben is bármilyen adat megjeleníthető, de érdemes olyan információkra korlátozódni, amelyeket megértünk egy pár szóból is és megfelelően kifér a kártyára. Például feladatok, szállítási mód, fizetési mód. Maximum 5 adat jeleníthető meg itt.
- Kártya kiemelt metamező: Ez a mező a kártya jobb alsó sarkában jelenik meg. Ide nem választhatunk bármilyen adatot. Néhány adat közül választhatunk és kizárólag egyet, hogy mit szeretnénk megjeleníteni. Rendelés esetén például a státusz ikon vagy teljesítési arány az ami hasznos információt hordoz magában.
Összességében érdemes próbálkozni a kártyák személyre szabásával, annak érdekében, hogy azt lássuk, ami számunkra a legtöbb és leghasznosabb információt nyújtja.
3. Egyedi kanban nézet létrehozása
Az új verzió egyik jelentős újdonsága, hogy teljesen egyedileg hozhatunk létre kanban nézetet, amelyen mi tudjuk az oszlopokat is beállítani és összeválogatni, hogy az adott oszlopban mik jelenjenek meg.
Ehhez mindössze annyi teendőnk van, hogy kiválasztjuk, hogy mi alapján szeretnénk csoportosítani a kanban nézetet az Oszlopok beállítása mezőben és a Kattints ide gombra kattintunk.
Ekkor megjelenik a Kanban nézet konfigurálása felület, ahol szabadon beállíthatjuk hány oszlopot, milyen sorrendben és hogyan szeretnénk látni.
A rendszer alapértelmezetten ajánl egy nézetet, de ezt az adott elemre kattintva tudjuk módosítani.
A lenti példa esetében a rendelés nézet állapotai láthatóak hogyan vannak alapértelmezetten 5 oszlopba rendezve.
Az első oszlopban a Jóváhagyásra váró rendelések, a második oszlopban a jóváhagyott, csomagolható, kiszedés folyamatban, kiszedve állapotok láthatóak, és így tovább.
Mi szabadon ezeket rendezhetjük ahogy a saját munkafolyamtunknak megfelel.
Az 1-es számmal jelölt résznél látható, hogy az adott oszlop fejlécében található ...-ra kattintva új oszlopokat tudunk balra és jobbra beilleszteni, illetve törölni is tudjuk az oszlopot. Ha töröljük az oszlopot, akkor a benne található elemek az utolsó szaggatott vonallal körbe jelölt oszlopba kerülnek át automatikusan.
2-es számmal jelölve láthatjuk, hogy az adott elemre kattintva a kurzor segítségével majd azt egy másik oszlop fölé húzva automatikusan átkerül az elem az új oszlopba (jelen példában a "Visszaküldés alatt" állapotban levő rendelések).
3-as számmal jelölve látható az a szaggatott vonallal körbe jelölt oszlop, amely azokat az elemeket tartalmazza, amik nem jelennek meg Mentés után a kanban nézetünkben, ide kihúzhatunk több elemet is, ha csak egy részét akarjuk a teljes folyamatnak megjeleníteni.
Végül pedig a 4. lépésnél az adott nézet beállításának és mentésének típusai láthatóak:
- Alkalmaz- Megjeleníti a beállított oszlopok alapján a nézetet, de nem tárolja el permanensen.
- Alkalmazás & Mentés - Megjeleníti a beállított oszlopok alapján a nézetet, és elmenti a nézethez is őket, így permanensen eltárolja a beállításokat.
- Alkalmazás & Mentés újként - Új nézetet hoz létre a beállított oszlopokkal, így permanensen eltárolja őket.
Például ha a raktárban dolgozóknak szeretnénk egy nézetet elkészíteni, akkor beállíthatjuk, hogy a Csomagolható és Kiszedés folyamatban, a Kiszedve és a Helyszíni átvételre váró rendeléseket külön oszlopban jelenítsük meg nekik. Így mindig tudják, hogy az első oszlopban azokat a rendeléseket látják, amelyekkel dolgozniuk kell, a másodikban ami már folyamatban van, a harmadikban amivel elkészültek és végül pedig ha a raktárhoz érkeznek a vásárlók helyszíni átvételre, akkor ha megérkezik egy vásárló az átvételre váró rendeléséért, akkor azt pedig a negyedik oszlopban találják.
A fent létrehozott kanban eredménye pedig ez lesz:
Kanban műveletek
Lehetőségünk van a kanban nézet szerkesztése során azt is megadni, hogy az adott oszlopban milyen műveleteket szeretnénk megjeleníteni.
Ezt az oszlopok alatt található Műveletek szövegre kattintva tudjuk megtenni. A Műveletek szó mellett található szám arra utal, hogy az adott oszlophoz már annyi művelet hozzá lett adva.
A Műveletek szövegre kattintva a jobb oldalon megnyílik egy szerkesztő felület, ahol 2 beállítási lehetőségünk van:
Akcióelválasztó:
Az elválasztó ikon meghatározható a kanban kártya műveleti eszköztáron.
3 értéket vehet fel:
- nyíl: egybefüggő folyamatra utal
- függőleges vonal: különböző független műveletekre utal
- nincs
Műveletek:
Meghatározhatjuk, hogy adott kanban oszlopban milyen műveletek jelenjenek meg.
A rendszer vizuálisan meg is jeleníti, ha egy műveletet hozzáadunk, hogy az hogyan fog a valóságban megjelenni.
Hozzászólások
0 hozzászólás
Hozzászólások írásához jelentkezzen be.