A rendszerben több automatizmus létrehozására van lehetőség, amelyeknek általános lényege, hogy a rendszer az általunk beállított feltételek teljesülésekor végrehajt bizonyos műveleteket automatikusan. Például címkét hoz létre a rendelésre, e-mail küld ki a vevőnek, feladatot hoz létre a rendelésre, stb.
A Beállítások/ Automatizmus/ Automatizmus menüben tudunk új automatizmusokat létrehozni és a meglévőket szerkeszteni, törölni.
Általánosságban elmondható mindegyik típusú automatizmus felületéről hogy 4 részből áll.
Az 1. blokk az Alapadatok ahol láthatjuk az automatizmus típusát, illetve megadhatjuk az Automatizmus nevét. Itt érdemes olyan nevet adni, amiből egyértelműen azonosítható hogy melyik automatizmusról van szó.
A név alatt megjelenő két jelölőnégyzetben azt tudjuk beállítani, hogy Engedélyezni kívánjuk-e az automatizmust, azaz Engedélyezzük-e a rendszernek, hogy lefusson az adott feltételeknek megfelelő automatizmus.
Ezt akkor pipáljuk be, ha már biztosak vagyunk benne, hogy helyesen állítottunk be mindent. Az Egyszeri jelölőnégyzet azt jelenti, hogy az adott objektum életciklusa során (pl. rendelés, feladat) egyszer fog lefutni az automatizmus.
A 2. blokkban azt tudjuk megadni, hogy az adott automatizmus pontosan mit csináljon. Tehát itt választhatjuk ki, hogy a rendelésre például milyen címkét szeretnénk tenni, vagy mely mezőjét szeretnénk módosítani, esetleg milyen beszállítói feedet húzzon be a rendszerünkbe.
Mindegyik típusra külön kitérünk a későbbiekben.
A 3. blokkban ahogy a nevéből is adódik az adható meg, hogy mikor fusson le az automatizmus, tehát pl. konkrét feltétel teljesülésekor, vagy feedek esetén konkrét időpontban, időközönként.
Ennek összeállításában segít a rendszer úgy is, hogy amikor megadjuk a feltételeket, akkor elkezd nekünk egy összetett mondatot megfogalmazni a feltétellel, ebből gyorsan el tudjuk dönteni, hogy valójában ez e az esemény, amire szeretnénk ha lefutna az automatizmus.
Végül pedig a 4. blokkban ami egy külön fülön található az adott automatizmus Eredményeit láthatjuk, azaz hogy mikor, milyen objektum kapcsán futott le az adott automatizmus már, továbbá ha esetleg hiba van, akkor azt a rendszer itt kijelzi. Ez nyilvánvalóan egy új automatizmus esetében üres, mert még egyetlen alkalommal sem futhatott le, de meglévők esetén fogunk találni a listában találatokat.
Hozzászólások
0 hozzászólás
Hozzászólások írásához jelentkezzen be.