Ennek az automatizmus típusnak a lényege, hogy a rendelésre általunk már előre létrehozott címkéket tud rárakni adott feltételek teljesülése esetén.
Ilyen például az, ha a rendelés egy adott termékkategóriát, terméket, díjat tartalmaz. Például a webáruházunkból rendelhető pluszba termékminta vagy valamilyen ingyenes terméket is meg tud vásárolni a vevő.
Ilyenkor fel tudjuk címkézni a rendelést, amire ezután nézeteket, szűréseket tudunk kialakítani.
Ebben az esetben mindig az első lépés, hogy hozzuk létre a címkét, amit aztán az automatizmusnak rá kell raknia a rendelésre.
1. Címke létrehozása
Hozzuk létre azt a címkét a Beállítások -> Rendszer -> Címkék menüben, amit szeretnénk ha megkapna a rendelés a feltétel esetén.
Pro tipp: A címkéhez adhatunk meg színt is, ami által a címke egy ilyen színű chipbe kerül megjelenítésre.
2. Automatizmus elkészítése
A következő lépés az automatizmus létrehozása.
1. lépésben értelemszerűen kiválasztjuk azt a címkét, amit szeretnénk ha az automatizmus a rendelésre rakna, adott feltétel bekövetkezésekor.
Ezután 2. lépésben válasszuk ki, hogy mi az a feltétel, amikor rá kell kerülnie a rendelésre a címkének.
Például, ha a rendelés számlázási országa Szlovákia? Ha a rendelés üzlete az Andrássy úti üzletünk? Ha a fizetési mód utánvét? Ha a rendelés szét lett bontva? Mindegyiket be tudod állítani a lenyíló listából kiválasztva.
Ha esetleg a lenyíló listában nem találjuk a megfelelő feltételt, akkor sem kell kétségbe esni, ugyanis előfordulhat, hogy az ügyfélszolgálat tud nekünk segíteni egy egyedi feltétel kialakításával.
Ebben az esetben írj nekünk és megnézzük, hogy lehetséges-e erre a feltételre automatizmust írni és ha igen, akkor elküldjük neked mit kell beírnod az alábbi képen látható Feltétel mezőbe.
Ezt a mezőt úgy tudod elérni, ha a Haladó beállítások megjelenítése jelölőnégyzetet bepipálod.
Figyelem! Ha nagyon egyedi és összetett automatizmusra van szükséged, amihez fejlesztői erőforrás szükséges, azt egyedi fejlesztés keretében tudjuk neked beállítani. Ezt a Prémium szolgáltatások menüben tudod megrendelni vagy erre a linkre kattintva: Prémium szolgáltatások- Egyedi fejlesztés |
Ha úgy látjuk, hogy megfelelően beállítottuk a feltételt akkor 3. lépésben adjunk egy nevet az automatizmusnak, majd ha azt szeretnénk hogy a rendelés életciklusában csak egyszer fusson le, akkor a 4. lépésben pipáljuk be az Egyszeri mező mellett található jelölőnégyzetet. Végül pedig ha mindent beállítottunk, akkor 5. lépésben engedélyezzük a automatizmust, amely azt jelenti, hogy mentés után elkezd az automatizmus futni és ha talál a feltételnek megfelelő rendelést, akkor rárakja a címkét.
Példák
Most pedig nézzünk meg néhány gyakorlati példát is.
1. Címke létrehozása automatikusan, ha a rendelés olyan terméket tartalmaz, amin van egy címke
Például vannak olyan termékeink, amikből nem tartunk készletet, mert amikor érkezik rá egy rendelés, akkor szerezzük be vagy akkor gyártjuk le.
Azt szeretnénk ha a rendelés automatikusan megcímkézésre kerülne, ha olyan terméket tartalmaz a rendelés, amit csak gyártásra tudunk vállalni.
Létrehozunk két címkét.
A "Csak gyártásra" címkét tegyük rá az összes olyan termékünkre, amit le kell gyártani. Ezt akár tömegesen is rá tudjuk tenni a termékekre.
Majd pedig hozzuk létre az automatizmust.
A Mit csináljon az automatizmus? részben válasszuk ki, hogy a "Gyártandó termék" címkét szeretnénk a rendelésekre rárakni.
A Mikor fusson az automatizmus? részben pedig keressük ki, hogy a Termék címke a "Csak gyártásra".
Ekkor ha beérkezik egy rendelés olyan termékkel, amin megtalálható a Csak gyártásra címke, akkor automatikusan rákerül a rendelésre a "Gyártandó termék" címke.
Amire már szűrni tudunk és egyből látjuk ha van olyan rendelésünk, amihez plusz teendőnk van.
2. Címke létrehozása automatikusan, ha a rendelés egy adott díjat tartalmaz
Például a webshopunkban van olyan opció, hogy a rendeléshez kérhetnek a vevők extra szolgáltatásként díszcsomagolást, aminek van egy plusz díja, illetve nekünk rendelés kiszolgálás során figyelni kell rá, hogy ne a hagyományos módon csomagoljuk be és a számlát se tegyük bele a dobozba.
Tehát szeretnénk ha a rendelésre kerülne egy "Ajándékcsomagolás!" címke akkor, amikor a rendelésben van egy "Díszcsomagolás" megnevezésű díj.
Mert ezekre a rendelésekre van egy külön kanban nézetünk, ugyanis egy kolléga ezeket a rendeléseket külön csomagolja.
Ekkor létre tudunk hozni a CloudERP-ben egy díjat a Beállítások/ Rendelések/ Törzsadatok/ Díj típusok menüben.
Majd pedig létrehozzuk az "Ajándékcsomagolás!" címkénket is, ami a rendelésre fog kerülni az automatizmus által.
Ezután létrehozzuk az automatizmust.
Látjuk, hogy a Díjakra nincs egy lenyíló lista, így ez egy Haladó feltétel lesz.
Tehát a mi példánk esetén a feltétel így fog kinézni:
[state__fees, fee, fee__name = "Díszcsomagolás", or, false]
Használjátok ti is ezt az automatizmust, mindössze a feltételhez másoljátok ki ezt a részt és írjátok át benne a ... részeket a saját díjatok megnevezésére.
[state__fees, fee, fee__name = "...", or, false]
Ha mindent jól beállítottunk, akkor ha beérkezik egy rendelés az adott díjjal, akkor automatikusan meg is jelenik a címke a rendelésen.
3. Címke létrehozása automatikusan, ha a rendelés egy adott terméket tartalmaz
A példában egy olyan esetet vázolunk fel, amikor a rendelés egy adott terméket tartalmaz, akkor kerüljön rá egy címke.
Ha azt szeretnénk hogy automatikusan megkapja a rendelés a kívánt címkét, amikor a rendelés adott cikkszámot vagy cikkszámokat tartalmaz, akkor azt az alábbi módon kell beállítanunk.
Ebben a példában azt szeretném, hogy ha a vevő lead egy olyan rendelést, ami az alábbi termékek valamelyikét tartalmazza, akkor a rendelés kapjon egy "termékminta" címkét.
Termék neve | Cikkszám |
Hidratálókrém termékminta csomag | TERMINTHIDR |
Arcszérum termékminta csomag | TERMINTSZER |
Létrehozzuk a címkét, aminek a neve "termékminta".
A Beállítások -> Automatizmus -> Automatizmus menüben létrehozzuk az automatizmust.
A feltételünk ugye az, hogy ha adott rendelés X vagy Y cikkszámú terméket tartalmaz, akkor a rendelés kapja meg a címkét.
Megjegyzés: Érdemes cikkszámmal dolgozni, ugyanis a termék neve gyakrabban változhat, míg a cikkszám jó esetben egy permanens termékjellemző.
Látjuk, hogy a Termékekre nincs egy lenyíló lista, így ez egy Haladó feltétel lesz.
Bármennyi cikkszámot megadhatunk, de figyeljünk arra, hogy vesszővel (,) válasszuk el őket és a cikkszámokat tegyük idézőjelbe (" ").
Tehát a mi példánk esetén a feltétel így fog kinézni:
[state__items, item, item__product__sku in {"TERMINTHIDR", "TERMINTSZER"}, or, false]
Ha mindent jól beállítottunk, akkor ha beérkezik egy rendelés az adott termékek valamelyikével, akkor automatikusan meg is jelenik a címke a rendelésen.
Erre a címkére akár szűréseket is tudunk létrehozni, saját nézetet kialakítani rá.
Használjátok bátran ti is ezt az automatizmust, mindössze a feltételhez másoljátok ki ezt a részt és írjátok át benne a cikkszám részeket a saját cikkszámaitokra.
[state__items, item, item__product__sku in {"cikkszam1", "cikkszam2", "cikkszam3"}, or, false]
Hozzászólások
0 hozzászólás
Hozzászólások írásához jelentkezzen be.