Az automatizmus célja, hogy az adott feltételek bekövetkezésekor a rendelésen egy vagy több mezőt automatikusan módosítson.
Ilyen módosítás szükséges lehet akkor, ha például webáruháztól függően vagy a vevő országától függően más számlázási profillal szeretnénk számlázni, esetleg tömegesen szeretnénk szállítási módot módosítani vagy éppen a futárcímkére szeretnénk plusz megjegyzéseket feltüntetni.
Ezen kívül ha a vevő adott szállítási módot választ (pl. X üzlet való átvétel), akkor hozzá tudjuk rendelni adott üzlethez a rendelést vagy akár raktárat is tudunk hozzá módosítani.
Az automatizmus felülete a megszokott 3 részből áll:
1. Alapadatok megadása
Adjunk nevet az automatizmusnak, majd ha azt szeretnénk hogy a rendelés életciklusában csak egyszer fusson le, akkor pipáljuk be az Egyszeri mező mellett található jelölőnégyzetet. Illetve engedélyezzük a automatizmust, amely azt jelenti, hogy mentés után elkezd az automatizmus futni és ha talál a feltételnek megfelelő rendelést, módosítja adott mezőt vagy mezőket. Engedélyezni utolsó lépésben érdemes, mert ha csak félig van kész az automatizmus és úgy mentünk rá, akkor is elkezd az automatizmus futni és hibás eredményeket tud okozni.
2. Mit csináljon az automatizmus?
Ahogy az automatizmus neve is egyértelművé teszi, a rendelésen egy vagy több mezőt tudunk frissíteni, így ebben a részben azt tudjuk megadni, hogy melyek azok a mezők amelyeket az automatizmusnak módosítania kell, ha a 3. részben megadott feltétel teljesül. Ez lehet a rendelésen található üzlet, raktár, futár fiók és sok egyéb mező módosítása.
3. Mikor fusson az automatizmus?
Ebben a részben adjuk meg azt a feltételt, aminek teljesülnie kell, és így a rendelésen található mezők módosulnak.
Ilyen például a rendelés szállítási módja, a webáruház, a szállítási vagy számlázási ország vagy éppen a rendelésen vagy a rendelésben szereplő terméken található címkék.
Figyelem! Ha nagyon egyedi és összetett automatizmusra van szükséged, amihez fejlesztői erőforrás szükséges, azt egyedi fejlesztés keretében tudjuk neked beállítani. Ezt a Prémium szolgáltatások menüben tudod megrendelni vagy erre a linkre kattintva: Prémium szolgáltatások- Egyedi fejlesztés |
Nézzünk néhány példát a könnyebb megérthetőség érdekében!
Példák
1. Futárcímkére plusz információk hozzáfűzése
Többször előfordul ilyen jellegű igény, hogy szeretnénk ha a csomagra ráragasztott futárcímkén megjelennének a rendelés egyes adatai, amik a beazonosíthatóságot segítik vagy éppen a futár felé szolgálnak plusz információval (pl. Milyen kapukódot, telefonszámot hívjon kézbesítéskor).
A mit csináljon az automatizmus részbe fog belekerülni egy egyedi feltétel, amit innen egy az egybe ki tudtok másolni:
- Meglévő futár megjegyzéshez a rendelés azonosító (ORD...) hozzáfűzése:
{"courier_note": state__courier_note | "" + " " + state__order_identifier}
- Futár megjegyzés (ha volt), ügyfél megjegyzés és webáruház azonosító megjelenítése a futár címkén:
{"courier_note": state__webshop_item_id + " " + (state__courier_note | "") + " " + (state__customer_note | "")}
Majd a Mikor fusson az automatizmus? részbe szabadon dönthettek, hogy mikor kerüljön rá a futárcímkére a plusz információ.
Akkor amikor adott szállítási módú a rendelés? Akkor válaszd ki az összes szállítási módot aminek esetében szeretnéd ha a címkére kerülnének a megjegyzések.
Akkor ha webáruházas rendelésről van szó? Akkor válaszd ki a forrásánál a webáruházat.
Akkor ha a rendelés X webshopból érkezik be? Akkor válaszd ki a webáruhazakat.
2. Tömeges szállítási mód váltás
Előfordul olyan eset, amikor a vevő rendel egy adott szállítási móddal, de aztán ezt valamiért felülbíráljátok, mondjuk mert van egy saját kiszállításos autótok ami éppen abban a kerületben vagy térségben jár és így akár egyszerre 5-10 csomag szállítási módját módosítani akarjátok.
Ebben az esetben a legegyszerűbb, ha előfeltételként készítünk egy "Saját fuvar" címkét, amelyet a rendelésekre rá tudunk rakni (akár tömegesen is).
Ekkor az automatizmusunk feladata az lesz, hogy amelyik rendelésen ezt a címkét látja, bármi is a szállítási mód cserélje le Kiszállításra.
Ekkor értelemszerűen a Mit csináljon az automatizmus? részben kiválasztom, hogy a Szállítási mód legyen Kiszállítás, tehát ez legyen az automatizmus eredménye.
A Mikor fusson az automatizmus? részben pedig kiválasztom, hogy akkor amikor a rendelésre egy címke kerül, méghozzá a "Saját fuvar" címke.
Tehát a feltétel az, hogy "Saját fuvar" címke.
3. Futárfiók váltás
Abban az esetben ha külföldre is szállítunk (pl. GLS HU és GLS SK), akkor a legegyszerűbb és legbiztonságosabb az, ha a rendszerre bízzuk, hogy minden rendelésen amit pl. Szlovákiába küldünk, azt a GLS SK futárfiók szerepeljen.
Jelen példában akkor szeretnék a Demo nevű adott futárfiókra váltani a rendelésen, amikor a rendelésünk szállítási országa Románia és a webáruház pedig Tesz UNAS.
Tehát az automatizmusunk célja (azaz hogy Mit csináljon az automatizmus?) az, hogy a Futár fióknak beállításra kerüljön a "Demo" nevű futárfiók.
És ez fontos, hogy csak abban az esetben történjen meg, amikor a szállítási ország "Románia" és webáruház mezője "Teszt UNAS". Tehát ez a két feltétel kerül az automatizmusunk Mikor fusson az automatizmus? részébe.
Van egy eset, ami nem fedhető le egyszerű feltételekkel. Ez az, amikor azt szeretnénk mondani, hogy az a feltétel, hogy a szállítási ország bármi, de NEM Magyarország. Ebbe beletartozik az USA-tól kezdve Madagaszkárig minden ország, kivéve Magyarország.
Ilyenkor kizáró feltételt kell alkalmazni, aminél a egyenlőség jel elé egy felkiáltójelet kell tennünk, azaz nem egyenlő.
Így néz ki:
state__shipping__country != 'HU'
4. Több webáruház esetén több futárfiók
Több webáruház esetén előfordul, hogy több futárfiókunk van egy futárszolgálatnál (pl. MPL), mert például a két futárfiókban más a feladó neve (mert megjelenítjük a webáruház nevét) így ilyenkor szeretnénk ha a rendszer azonnal ahhoz a futárfiókhoz rendelné a rendelést, amelyik webshopból az a rendelés bejött.
Ilyenkor az a cél, hogy a futár fiók módosuljon. Tehát a Mit csináljon az automatizmus? részben kiválasztjuk, hogy melyik futár fiók legyen a rendelésen például: Demo- Teszt UNAS futárfiók.
Majd a Mikor fusson az automatizmus? részben kiválasztjuk azt a webshopot, ami ehhez a futárfiókhoz tartozik és az összes olyan szállítási módot, ami ehhez a futárfiókhoz tartozik. Fontos hogy szállítási módot is válasszunk ki, mert ha nem választunk, akkor a rendszer az összes szállítási módú rendelést ehhez a futárfiókhoz rendeli, ami nem lesz jó, mert ha pl. GLS a szállítási mód, értelemszerűen a futárfiók nem lehet pl. egy MPL fiók.
5. Számlázási profil váltó
Ha számlázási profilt szeretnénk váltani a rendelésen a rendszerbe való beérkezését követően, de az alapértelmezett számlázási fiókunkban vagy a webáruház számlázási profiljában van megadva olyan bizonylat, ami a rendelés létrehozásakor azonnal létrejön (pl. díjbekérő), akkor fontos, hogy vagy a számlázási fiókon vagy pedig a webshopon azt adjuk meg hogy a rendelés alapból kézi számlázással jöjjön be.
Ez azért fontos, mert amikor bejön a rendelés például webshopból és nincs bekapcsolva a kézi számlázás, de az alapértelmezett számlázási profilon van olyan bizonylat ami azonnal létrejön, akkor a rendszer azonnal létrehozza a rendeléshez az alapértelmezett számlázási profillal a bizonylatot. És majd csak ezután fut le az automatizmus, ami módosítani szeretné a számlázási profilt, de ugye ekkor már nem tudja az automatizmus módosítani, ugyanis már van a rendeléshez egy másik számlázási profillal bizonylat kiállítva.
Így az alábbi módon kell eljárni:
Engedélyeznünk kell a kézi számlázást, amit két módon lehet elérni.
Vagy
1.1. Számlázási fiókon a Kézi számlázást és Kézi díjbekérő generálást kapcsoljuk be
VAGY
1.2. Webshopban engedélyezzük a kézi számla és díjbekérő generálást.
Ha ez megvan, akkor a rendelések alapból kézi díjbekérő és számla generálással jönnek be, így a következő lépésünk hogy meghatározzuk mikor milyen feltételek mentén mi legyen a számlázási profilja a rendelésnek.
És ami a legfontosabb, hogy az automatizmus egyúttal kapcsolja is ki a kézi díjbekérő és kézi számla generálást, amikor lecserélte a számlázási profilt a rendelésen, hogy ettől a ponttól már automatikusan állítódjanak ki a számlák.
Most egy egyszerűbb példát nézünk, aminek lényege, hogy akkor szeretnénk ha a rendelés számlázási profilja “Elektronikus számlázás kézbesítéskor” lenne, amikor a rendelés számlázási országa Magyarország és a Teszt UNAS nevű webáruházunkból jönne be a rendelés.
Tehát a Mit csináljon az automatizmus? részben kiválasztjuk hogy a számlázási profil legyen az “Elektronikus számlázás kézbesítéskor” és a Kézi számlázás, illetve a Kézi díjbekérő kiállítás pedig Hamis, tehát az automatizmus tegye vissza a rendelést automatikus számlázásra.
A Mikor fusson az automatizmus? részben pedig saját preferenciaink szerint adjuk meg a feltételrendszert, jelen példában ez az, hogy a rendelés számlázási országa Magyarország és a Teszt UNAS nevű webáruházból érkezett be.
Hozzászólások
0 hozzászólás
Hozzászólások írásához jelentkezzen be.