A Változási naplóban található jelölések ezt jelentik:
- Olyan új funkció, ami előtte nem volt elérhető a rendszerben.
- Már meglévő funkció kiegészítése, bővítése, működésének módosítása.
- Ügyfél oldalról bejelentett vagy belső tesztelés során észrevett hiba javítása.
A következő verzió várható tartalma az alábbi linken érhető el: CloudERP Ütemterv
1.50.4
Rendelés ellenőrzés átalakítása
A rendelés ellenőrző felületünk jelentős átalakításon esett át. Az alap működési logikája nem változott, de több új funkcióval bővült:
- Az ellenőrzésben is lehetőségünk van nézeteket létrehozni. A nézeteket szűrőkkel és oszlopokkal tudjuk egyedivé alakítani és személyreszabni. A nézet beállítások lehetővé teszik, hogy a sorok sűrűségét is beállítsuk, így akár egy nagyon kompakt, sűrű listát is elő tudunk állítani.
- Újabb oszlopok helyezhetőek el, így akár azt is megnézhetjük mely lokációról került a termék kiszedésre vagy mekkora a termék térfogata, súlya.
- A megújult felület azt is lehetővé teszi, hogy megadhassuk, hogy egy oldalon hány tételt szeretnénk megjeleníteni, így akár egy oldalon 1000 db tételt is megjeleníthetünk. Ez nagy tételszámú rendeléseknél kiemelten hasznos.
- Automatikus mentés: Ahogy ellenőrzünk a rendszer folyamatosan elmenti, így ha valami miatt ki kell lépnünk, vagy véletlenül mellé kattintunk, akkor nem kell előről kezdeni a számolást, hanem ott tudjuk folytatni, ahol abbahagytuk. A mentés automatikusan történik, nekünk nincs semmi teendőnk.
FIGYELEM! Ha az ellenőrzést végző felhasználónak olyan jogosultsága van, hogy nem tud nézeteket létrehozni, akkor neki addig nem fog működni az új ellenőrzés amíg nem oszt meg valaki nézetet velük az ellenőrzés felületről!
Felhasználók helyiségre korlátozása
A funkció lényege, hogy Raktár helyiségek szintjén megadhatjuk, hogy egyes felhasználók mely helyiségekben végezhessenek el egyes tevékenységeket.
Ennek lényege az, hogy ha egy raktárat több "területre" szeretnénk osztani, úgy hogy a kollégák ne is lássák a többi helyiséghez kapcsolódó termékeket, csak a sajátjukat tudják kiszedni, mozgatni és leltározni.
Minimum az adott raktárban raktári dolgozói vagy raktár írási joggal kell rendelkeznie a felhasználónak, hogy kiválasztható legyen mely helyiségekre kap jogosultságot.
Ha csak adott helyiségre kap jogosultságot a felhasználó, akkor az azt fogja jelenteni, hogy csak ezeknek a helyiségeknek a termékeit látja, tehát csak a hozzá rendelt helyiség lokációin lévő termékeket látja a raktárműveletekben, automatikus végrehajtáskor pedig csak ugyanezen termékekre hajtódik végre a művelet, a leltár során csak azokat a termékeket látja, amikor az adott helyiségben vannak, kiszedésnél is csak a hozzá rendelt helyiségek termékeit tudja kiszedni.
A funkcióról részletes leírást IDE kattintva olvashattok.
Kijelölt elemek aggregálása
Korábban a rendszer csak arra volt képes, hogy az adott listában leszűrt elemekre jelenítette meg az aggregátumokat. Tehát ha a listában 100 elemet láttunk, akkor az ahhoz a listához tartozó aggragátumokat láttuk pl. SZUM, ÁTL, stb.
Ezzel a fejlesztéssel viszont dinamikusan kiszámolja a rendszer csak a kijelölt elemekre ezekre az aggrgátumokat. Ha nem jelölünk ki egy tételt sem a listában, akkor továbbra is a teljes listára vonatkozó aggrágátumokat látjuk, de ahogy kijelölünk akár egy elemet is a listában egyből csak a kijelölt elemekre vonatkozóan fogjuk látni. Ez minden mezőre érvényes, ahol aggrágátum állítható be.
Ugyan így, ha például az jelenítjük meg, hogy a rendelésekhez mely kocsi lokációk vannak kapcsolva, akkor azt is meg tudjuk jeleníteni aggrágátumként, de ha kijelölünk egy sort, akkor csak az arra a sorra vonatkozó lokációkat fogja megjeleníteni a rendszer.
Térfogat szerinti költség felbontás szállítmányban
Korábban is volt lehetőség a szállítmányokhoz kapcsolódó díjakat súly, mennyiség és ár alapján arányosítani a termékekhez, viszont mostantól ez a lista bővült a térfogat szerinti arányosítással.
Ennek az arányosítási módszernek az a lényege, hogy a díjakat a szállítmányban szereplő tételek térfogata alapján osztjuk fel az egyes termékek között. Tehát ha van olyan díj, amit a termék térfogata alapján számítunk pl. egyes esetekben a szállítási díjak árképzésénél jelenik ez meg, akkor ezt a rendszerben megadhatjuk és automatikus kiszámolja a rendszer az egy termékre eső díjakat.
A funkció működésének előfeltétele, hogy a termékhez meg legyenek adva a termék adatlapon a szélesség, magasság, hossz adatok. Ennek hiányában nem tudja a rendszer kiszámolni a térfogatot és nem tudja az arányosítási módszert alkalmazni.
Szállítmány rögzítésekor mindössze annyi a teendőnk, hogy rögzítjük a tételeket és díjakat. Majd a Díj arányosítási módszernál kiválasztjuk a Térfogat szerintit.
Ha ezt választottuk, akkor a rendszer a szállítmány bevételezése után úgy osztja fel ezt a díjat a termékek között, hogy díj * (tétel összetérfogata/össztérfogat)/ össz tételmennyiség.
Ahogy az alábbi képen is látható a szállítmány bevételezése után a kisebb térfogatú termék egységnyi költsége egyenesen arányosan alacsonyabb lett egy termékre vetítve, mint a nagyobb térfogatú terméké.
Tételhez kapcsolt díj rögzítése szállítmányon
Sok olyan eset fordul elő, hogy a szállítmányon úgy szeretnénk díjat rögzíteni, hogy az a szállítmány csak 1-1 termékére vonatkozzon. Pl. sok esetben a vám is külön tételenként kerül kiszámlázásra, így az a célunk, hogy a bekerülési értékbe ezeket a díjakat könnyen rögzíteni tudjuk már a szállítmány létrehozásakor.
Így ha olyan díjat szeretnénk rögzíteni amely nem a szállítmány egészére vonatkozik, csak 1-1 tételre (de teljes annak a tételnek az összes szállítmányban szereplő mennyiségére), akkor ezt az alábbi módon tudjuk megtenni.
Rögzítjük a szállítmányon a tételeket, majd elmentjük a szállítmányt.
Fontos, hogy először mentsük el a szállítmányt, mert csak úgy fogjuk tudni a díjat hozzákapcsolni a tételkhez, ha azok már előtte el lettek mentve. Ha nem menjük el a szállítmányt és úgy próbáljuk meg csatolni a díjhoz a tételeket, akkor a lenyíló listában nem fog megjelenni egy termék sem.
Ha elmentettük a szállítmányt, akkor rögzítsük a díjat. Az arányosítási módnál válasszuk ki a "Tétel" típusút, majd válasszuk ki, hogy mely tételsorra szeretnénk ha ez a díj vonatkozna.
Jelen példában összesen 10.000 Ft díjat kapcsoltunk a 200 cm-es Karácsonyfa termékünkhöz. Mivel a termékből 10 db volt a szállítmányban, így a 10 db-ra leosztásra kerül a 10.000 Ft-os díj, tehát egységnyi költség 1000 Ft lett, ezáltal a bekerülési értéke is 1000 Ft-al magasabb lett, mint a beszerzési ára.
UNAS- Megrendelés típus szinkronizálása
Az UNAS-ban elérhető Megrendelés típus funkcióról IDE KATTINTVA olvashattok részletes leírást. Az UNAS-ban a Beállítások/ Vásárlási folyamat/ Megrendelés státuszok, típusok menüben van lehetőség felvenni új megrendelést típust.
Ha itt felvettük a Megrendelés típusokat, akkor a CloudERP-ben is engedélyezni kell, hogy ezek be tudjanak szinkronizálódni.
Ezt az Értékesítési csatornák/ Szinkron beállítások/ Rendelések/ Haladó beállítások A megrendelés típusok szinkronizálása engedélyezve mezőben tudjuk engedélyezni. Ahogy bepipáltuk mentsük el az oldalt, majd a jobb alsó Műveletek menüben kattintsunk a Webshop szinkron indítása gombra. Ez a szinkron behozza az UNAS-ban létrehozott Megrendelés típusokat.
Ha sikeres volt a szinkron töltsük újra az oldalt. Ha minden jól ment, akkor a Megrendelés típusok migrálása menüben megjelennek azok a megrendelés típusok, amiket az UNAS-ban rögzítettünk.
Ha minden megrendelés típust beállítottunk ami be szerettünk volna, akkor ha bejön a CloudERP-be egy UNAS rendelés, amin ezek közül a típusok közül egy meg van adva, akkor az megjelenítésre kerül a Rendelés adatlapon.
Erre a mezőre a rendelés listában oszlopot is lehetséges beállítani, illetve szűrni is tudunk az értékeire.
Rendelés listanézetben termék címkére való szűrés
Amennyiben a rendelések listában arra szeretnénk szűrni vagy nézetet létrehozni, hogy a rendelésekben található termékeken milyen címke van arra is van lehetőségünk mostantól.
Ehhez a rendelések listát Tételek szerint bontanunk szükséges, majd az oszlopbeállításokban elérhetővé válik a Tétel címkék oszlop. Így egyrészt azonnal láthatóvá válik a listában, ha olyan címkét jelenítünk meg, ami a rendeléskiszolgáláshoz információt tartalmaz vagy pedig konkrét nézeteket is hozatunk létre.
E-mail automatizmus címzettek bővítése
E-mail küldés típusú automatizmusok esetén lehetőségünk van akár belsős e-mailek kiküldésére is, így itt is megadhatunk mostantól előre megadott e-mail címeket, akiknek kiküldésre kerüljenek az adott e-mailek.
Tehát lehetőségünk van kiválasztani mostnatól az alábbi címzetteket:
Raktár e-mail: Ha ezt választjuk, akkor az adott feltétel bekövetkezésekor kiküldésre kerül egy e-mail arra az e-mail címre, ami a rendeléshez kapcsolt raktárnak a Raktár/Szerkesztés/ Telephely adatok blokkban megadott e-mail cím mezőjében szerepel.
Cég e-mail: Ha ezt választjuk, akkor a feltétel bekövetkezésekor kiküldésre kerül az e-mail arra az e-mail címre, ami a Beállítások/ Alapbeállítások/ Cég adatok blokkban került megadásra.
Egyedi e-mail cím: Ez a többihez képest annyival működik másképpen, hogy itt csak annyi a teendőnk, hogy ha vannak olyan egyedi e-mail címeink pl. ügyfélszolgálati általános e-mail cím, sales gyűjtő e-mail cím, konkrét személy e-mail címe, akkor a Címzettek mezőbe be tudjuk írni ezeket az e-mail címeket és minden e-mail cím beírása után Entert nyomva rögzítsük a címzetteket. Így az összes rögzített címzett e-mailt fog kapni adott feltétel bekövetkezésekor.
Így akár több belsős e-mail cím is megadható, akik megkapják ezt az e-mailt:
UNAS- konfigurált beszerzési idő szinkronja paraméterbe
A Beállítások/ Integrációk/ Értékesítési csatornák menüben egy UNAS webshopot választva a Szinkron beállítások/ Termékadatok/ Haladó beállítások/ Termék tulajdonság megfeleltetések menüben a "Konfigurált beszerzési idő attribútum megfeleltetés" mezőben meg tudjuk adni azt az UNAS paramétert ahova szinkronizálni szeretnénk a termékhez megadott konfigurált beszerzési időt.
Ez a konfigruált beszerzési idő a terméken megadott alapértelmezett beszállító adataiból jön.
Tehát ha az alapértelmezett beszállító adatlapján van megadva egy szám akkor azt szinkronizáljuk, ha viszont a termék adatlapján a termék-beszállító résznél van megadva egy másik szám akkor pedig azt.
Tehát az alábbi 4 terméknek ugyan az a beszállítója, akinél partner adatlapon megadásra került 15 nap, hogy ennyi az alapértelmezetten beszállítási idő. Viszont 2 termék esetén ez nem 15 nap, így ezekhez a termék adatlapon a Termék-beszállító blokkban került megadásra 12 és 20 nap. Így ha ezt a konfigurált beszerzési időt egy UNAS paraméterrel összepárosítjuk, akkor az UNAS-ban is megjelennek ezek a napok.
Webhook automatizmus
Az automatizmus új webhookos funkcióval bővült, ami azt jelenti, hogy az automatizmusok kívülről is meghívhatóak webhookok segítségével. A részletes technikai leírás hamarosan elérhető lesz, amennyiben kérdésed van a funkció kapcsán kérjük írj nekünk a help@clouderp.hu e-mail címre.
Módosítások
Raktráművelet adatlap személyreszabhatósága és nyomtatása
Korábban a raktárműveletekhez egy előre elkészített sablont volt csak lehetőség kinyomtatni, amin nem volt lehetőség egyedi adatokat megjeleníteni vagy úgy formázni, ahogy szeretnénk.
Mostantól viszont a Beállítások/ Automatizmus/ Sablonok menüben az alapértelmezett sablont is lehetőségünk van átalakítani, illetve akár új sablonokat létrehozni a raktárműveletekhez is.
Ezáltal ha a raktárműveletekhez szeretnénk adatlapot nyomtatni már bármilyen saját sablont is lehetőségünk van nyomtatni.
Menük áthelyezése
Egyes menüpontok új helyre kerültek:
Régi elérési útvonal ➡ Új elérési útvonal
- Pénzügy/ Bankszámla történet importok ➡ Pénzügy/ Import/ Bankszámla történet importok
- Pénzügy/ Rendelés tranzakció importok ➡ Pénzügy/ Import/ Rendelés tranzakció importok
- Termékek/ Termék kategóriák ➡ Termékek/ Törzsadatok/ Termék kategóriák
- Termékek/ Termék jellemzők ➡ Termékek/ Törzsadatok/ Termék jellemzők
- Termékek/ Termék csoportok ➡ Termékek/ Törzsadatok/ Termék csoportok
- Termékek/ Média ➡ Termékek/ Törzsadatok/ Média
- Termékek/ Gyártók ➡ Termékek/ Törzsadatok/ Gyártók
- Termékek/ Csomagolások ➡ Termékek/ Csomagolóanyagok
Shoprenter - Szinkronizált nyelv kiválasztása
A Beállítások/ Integrációk/ Értékesítési csatornák menüben ha új Shoprenteres webáruházat hozunk létre, akkor meg tudjuk adni a Nyelvi kódot.
A Shoprenterben a Beállítások/ Lokációk beállítások/ Nyelv beállítások menüben tudunk új nyelveket telepíteni és megnézni, hogy ezeknek a nyelveknek mi a kódja, amit a CloudERP-be meg kell adni.
Ez azt jelenti, hogy az itt megadott nyelvet fogja kezelni a szinkron az ERP. Az ezen a nyelven megadott leírásokat fogja a rendszer letölteni és vissza tölteni a webshopba, a szinkron irányától függően (webshop → erp vagy erp → webshop).
Termékek mióta (nem) elérhető/ Mióta van/nincs készleten kimutatása
Lehetséges nézeteket és oszlopokat létrehozni a Termék listában arra vonatkozóan, hogy adott termék mióta van készleten, mióta elérhető, mióta nincs készleten és mióta nem elérhető.
1.50.3 (2024.11.11-15.)
Hitelkeret kezelés
Vevőkhöz megadható egy hitelkeret, ami a rendelések létrehozásával automatikusan fogy, a vevők automatikus feketelistázhatóak a hitelkeret túllépése esetén, illetve fizetési módok tiltása is elérhető hitelkeret túllépése esetén. Részletes tájékoztató a funkcióról IDE KATTINTVA érhető el.
Kumi futár integráció
Újabb futárszolgálat érhető el a rendszerben, címke generálással illetve a nyomkövetés automatikusan Készbe rakja a kézbesített rendeléseket. A futárszolgálatról IDE KATTINTVA tájékozódhattok.
Szállítható virtuális termékek kezelése
Vannak olyan esetek, amikor egy-egy termék a rendszerben virtuális termékként kerül kezelésre pl. termékek bérlése, nyomtatás, bármilyen szolgáltatás, ami kézzelfogható terméket eredményez.
Ez mostantól a rendszerben úgy oldható meg, hogy a virtuális termékek esetén megjelenítésre kerül egy "Szállítható?" mező, amit ha engedélyezünk, akkor a termék szerepelni fog az ellenőrzésben, illetve ha virtuális rendelésben szerepel kiszállítható lesz a rendelés.
Ez annyit jelent, hogy ha a rendelésben ilyen termék van, akkor jóváhagyásra vár állapotból a rendelés jóváhagyása után kiszedetté válnak a termékek (ugyanis fizikailag nincsenek lokáción), majd ezáltal futárcímkét lehet rájuk nyomtatni és akár futárszolgálattal is kiküldhető válnak.
Továbbá ezzel együtt megvalósításra került a virtuális termék visszáruzást is, így akár egy virtuális termék is visszáruzható és visszaadható a vevőnek a vételára. Természetesen ebben az esetben ez nem von maga után készletmozgást.
1.50.2 (2024.10.28-31.)
Kerekítés ÁFA kódja
A fejlesztés által a Beállítások/ Integrációk/ Számlázási fiókok menüben elérhetővé vált egy külön beállítás arra hogy ha kerekítés tétel kerül a számlára, akkor az milyen ÁFA kóddal kerüljön rá. Fontos! Ez a készpénzes fizetések 5 Ft-os kerekítésére vonatkozik, ha itt nincs semmi kiválasztva akkor alapból TAHK lesz az áfa.
E-mail automatizmus feltétel ellenőrzése kiküldés előtt
Eddig az automatizmus keretrendszerünk mindig akkor tudott akcióba lépni, hogyha "történik valami", ezáltal olyan feltételeket nem lehetett megfogalmazni benne, hogy X ideje igaz valami. Ennek kiküszöbölésére készült az alábbi funkció
- Az email küldő automatizmus kapott plusz egy mezőt: "Feltétel újra ellenőrzés küldés előtt". Csak akkor jelenik meg, ha van időzítési eltolás beállítva.
- A működés az maradt, mint korábban: amikor a feltétel először teljesül, akkor létrejön az üzenet a rendszerben és beállításra kerül rajta eltolást, hogy pl. + 2 óra
- Ha engedélyezzük"Feltétel újra ellenőrzés küldés előtt" mezőt, akkor az üzenet kiküldés előtt, viszont mégegyszer ellenőrzi a rendszer, hogy még mindig igaz-e a feltétel. Ha igaz akkor kiküldi az üzenetet, ha nem akkor az üzenet "visszamondott" állapotba kerül.
Gyakorlati példa: Sikertelen fizetések automatikus törléséről értesítés
Feltétel: Sikertelen fizetés címe, eltolás 1 nap és engedélyezzük a Feltétel újra ellenőrzés küldés előtt opciót. Ha bejön a rendelés és sikertelen a fizetés rajta, akkor azonnal létrejön az üzenet, amit 1 nap múlva próbál meg kiküldeni a rendszer.
A) eset: A rendeléshez időközben megérkezik a befizetés. Az kiküldés pillanatában újra ellenőrzésre kerül a feltétel, már nem sikertelen fizetés, így az üzenet visszamondásra kerül.
B) eset: Nem érkezett be fizetés, a feltétel még mindig igaz a kiküldéskor, az üzenet kiküldésre kerül.
POS dupla/ismételt rendelés figyelmeztetés
Ha egy adott kasszán, 5 percen belül ugyanaz a felhasználó, ugyanarra az ügyfélre, ugyanazokkal a tételekkel, ugyanazzal a végösszeggel ugyanolyan típusú rendelést rögzített utoljára (tehát nem volt közte másik rendelés), akkor felugrik egy figyelmeztető ablak és a rendelés előnézet.
Ha a rendelés KÉSZ állapotú, akkor ezek az opciói vannak:
- Tudomásul veszi, de azt mondja hogy új rendelés (sárga gomb)
- Megnyitja a rendelés adatlapját, ezzel elnavigál a POS-ről, megszakítja a fizetési folyamat, ha vissza navigál ugyanazokat a tételeket ott találja még a kosárban.
Minden más esetben, pl hibára futotta rendelés, beragadt,stb:
- Tudomásul veszi, és új rendelést hoz létre
- Vagy betölti a rendelést. A betöltendő rendelés akár még visszamondott állapotban is lehet (amit normál betöltésnél nem engedünk jelenleg).
- Ha betölti a rendelést, akkor a Jóváhagyás nem hoz létre új rendelést, hanem az előzőt próbálja ott folytatni ahol tart, mintha egy normál betöltés lenne
Rendelés visszamondás visszavonása
A rendeléseknél új művelet: visszamondás visszavonása. Akkor jelenik meg, hogyha a rendelés visszamondott állapotban van, és tudjuk milyen állapotban volt visszamondás előtt.
Fontos! A visszavonás funkció csak azokra a visszamondott rendelésekre vonatkozik, amik jelen verzió kiadása után kerültek visszamondásra.
A fenti ismételt POS rendelések esetében is érvényes, hogy ha visszamondott rendelést töltünk be újra a POS-ra. A rendelés visszamondás visszavonása a rendelést:
- a visszavonás előtti állapotba állítja
- a raktárművelet visszamondás/korrekció is leköveti a visszamondás visszavonását
-
Példa (de ennek rengeteg variációja van):
- van egy rendelés, kiszedjük, kiszedve állapot
- visszamondás
- a raktárművelet visszamondott lesz, létrejön a korrekciós raktárművelet (bevételezés)
- a korrekciót végrehajtjuk
- visszavonjuk a visszamondást
- a korrekció visszamondott állapotú, a rendelés kiszedés folyamatban, és újra ki kell szednünk az eredeti műveleten egy mennyiséget azt a korrekcióval visszapakoltuk
OSS kezelés
Abban az esetben ha a cég OSS rendszert használ, akkor megadható hogy mely számlák tekintetében ne történjen a NAV felé adatszolgáltatás a számlázz.hu rendszeréből.
A funkció működéséről részletes leírás IDE KATTINTVA olvasható.
Optimalizálás, korrekció
-
Rendelés előnézet felület átláthatóbbá alakítása: Több információ áttekinthetőbb formában jelenik meg a Rendelés előnézete ablakban.
Régi:
Új:
- Pactic alapértelmezett súly megadása nem történt meg ha a raktárban engedélyezve volt az automata címkenyomtatás- Javítva, autoamtikus címkenyomtatás esetén is rákerül a címkére a beállított súly
1.50.1 (2024.10.10.)
Pactic alapértelmezett súly megadása
A Pactic API-nak a sikeres címkegeneráláshoz szüksége van súlyra is. Ha a termékekhez nem kerül rögzítésre súly, akkor eddig nem tudtunk átadni a Pacticnak súlyt, emiatt sikertelen volt a címke generálása.
Ennek elkerülése érdekében bekerült a Beállítások/Integrációk/Futárcégek menübe a Pactichoz egy alapértelmezett súly mező, ahol kg-ba mértékegységben tudunk beírni egy súlyt.
Ha ezt megadjuk, akkor ha a rendszerben nincs megadva a termékhez súly, akkor a címke nyomtatás során ezt az előre beálíltott értéket adjuk át a Pacticnak. Ha van megadva a termékekhez súly, akkor természetesen a rendelésben szereplő súlyok összegét adjuk át.
Tehát ha nincs megadva a termékhez súly, akkor az alábbi mezőbe az az érték kerül be, amit a Futárcégek beállításában megadtunk.
Számla megjegyzés üzlet vásárlásokra
A Beállítások/ Pénzügy/ Számlázás/ Számla megjegyzés sablon menüben megadhatóak egyedi megjegyzések, amik rá tudnak kerülni a számlára.
Mostantól megadható, hogy ha POS-en keresztül kiszolgált rendeléshez kerül számla generálásra, akkor azokra üzletenként mi legyen a megjegyzés ami megjelenítésre kerüljön. Így üzletenként eltérő sablonokat tudunk létrehozni és beállítani. Ezek a megjegyzések a számla alsó részében általános megjegyzésként jelennek meg.
A webshopos rendelések esetén eddig is volt rá lehetőség, hogy ezt megadjuk a Beállítások/ Értékesítési cstaornák menüben a Haladó beállítádok blokkban, hogy mi legyen a számla megjegyzés sablon.
Fontos! Ha egy webshopos rendelést POS-en keresztül szolgálunk ki és generálunk hozzá számlát, akkor a webshophoz megadott és az üzlethez megadott megjegyzést is megkapja.
- PDA lokáció beolvasás hiba: Ha beolvasok egy új lokáció pl. egy termék elhelyezéshez, akkor félreugrik a képernyő és a kurzor továbbra is benne villog a lokációban, ahová amúgy beolvastam a lokációt. Ez eddig nem így volt, most mindig pluszban kell félre kattintani valahová, hogy visszaálljon a normál képernyő és a kurzor eltűnjön onnan. - Javítva, raktárműveletnél amikor le van nyitva a lokáció ablak, lokació nevének begépelésére (lecsippantás) kiválasztódik a megfelelő és bezáródik a lenyíló lista. Nem ragad be.
- Rendelés címke nem látszódik: A rendelések listázásánál nem látszik a címkézés, csak be belemegyek a rendelésbe. Ezenkívül az arra címkére beállított szűrők sem működnek, azaz ahol be van állítva ez a címke szerinti szűrős, nem listázza be a rendeléseket.- Javítva, a rendeléseken szereplő címkék nem csak a szerkesztésben láthatóak, hanem rendelés lista és kanban nézetekben is helyesen.
1.50. (2024.09.28.)
-
Felhasználói csoportok és felhasználók jogosultságkezelése
Amikor a Felhasználók/Csoportok menüben létrehozunk egy új felhasználói csoportot, akkor lehetőségünk van különböző jogokat adni és elvenni egész csoportoktól.
Megadható, hogy egyes funkciókhoz hozzáférhetnek-e vagy sem az adott csoportba tartozó felhasználók, pénztárcáknál, raktáraknál milyen jogosultsági szintjük van, milyen címkékhez, értesítésekhez, nézetekhez férnek hozzá, milyen menüpontokhoz férnek hozzá.
Ennek az az előnye, hogy ha több alkalmazottunk van adott területen, akkor nem kell egyesével minden felhasználónak külön beállítani a jogosultságokat, hanem csak a csoporthoz kell rendelnünk őket és a csoportból tudják örökölni a jogosultsági szinteket.
Fontos, hogy az új verzióban raktáranként is külön jogosultsági szintek adhatóak meg mind felhasználói csoportokhoz, mind külön felhasználóknak.
Továbbá megújult a jogosultságkezelő felület, másrészt megadható a felhasználókhoz egy vagy több felhasználói csoport, amiből örökölni tudják a csoporton beállítot jogosultsági szinteket.
Részletes leírás IDE KATTINTVA olvasható a jogosultságkezelésről.
-
Készletmozgás mennyiségi kalkuláció: Forrás raktár optimum/ minimum készletig csökkentése
Készletmozgás létrehozásakor két új kalkulációs mód, ami azt állítja be, hogy a készletmozgás csak annyi vigyen át, hogy a forrás raktárban a minimum vagy optimum készletszint megmaradjon.
-
Megerősítő ablak POS-ben a fizetési mód megerősítésére
Minden fizetési mód esetén megjelenik egy megerősítő ablak, hogy biztosan az adott fizetési móddal szeretnénk-e a rendelést kiegyenlíteni.
-
WooCommerce- eladható, ha nincs raktáron
"Eladható, ha nincs készleten" opció beállítása CloudERP-ből a terméken és szinkronizálása a WooCommerce webáruházak felé.
A Termék műveletek-> Tömeges szerkesztés -> Termék listázások kezelése ablakban tudjuk megadni webáruházanként külön-külön hogy mi legyen igaz a kijelölt termékekre.
-
WooCommerce- termékek sorrendjének állítása
WooCommerce webáruház esetén megadható termékprofilonként a Termék adatlapon a További adat blokkban megadható minden termék sorrendje.
Ha több terméknek azonos a sorszáma, azt nem akadályozza meg a rendszer. Ilyenkor a WooCommerce egy másodlagos szempont szerint sorolja be az azonos sorszámú termékeket (pl. felvitel dátuma, név, adatbázis ID ,stb.
-
Garanciajegy csomagtermék esetén
Ha olyan csomagterméket küldünk ki, amiben van olyan termék aminek van garanciajegye, akkor mostantól megfelelően kikülédsre kerül a garanciajegy.
-
Termékszámok egy menüpontba helyezése
Eddig a Termékszámok és a Kapcsolatok külön menüpontban voltak, viszont mostantól egy menüben érhetőek el, és külön nézetek hozhatóak létre a termékszámokra és a kapcsolatokra:
1.50. verzió előtt: | 1.50. verziótól: |
- Sablon másolása sikertelen - Abban az esetben ha egy már másolt sablont szerettünk volna lemásolni, akkor hibára futott, Javítva, mostantól másolhatóak már korábban másolt sablonok is.
- Számla fájlneve letöltéskor- Ha letöltünk a CloudERP-ből egy számlát vagy díjbekérőt, "letöltés .."néven tölti le, nem pedig a bizonylat sorszáma a neve. Javítva, mostantól a bizonylat sorszáma a fájl neve.
1.49.12. (2024.09.25.)
-
Szedés bejárási sorrend alapján (ahonnan teljesen kiszolgálható a mennyiség)- A funkció által a Raktár beállításokban engedélyezni tudjuk az "Egy lokáció előnyben részesítése elegendő mennyiség esetén" funkciót. Ha ezt engedélyezzük, akkor egy adott termék esetében mindig arra a lokációra küldi a rendszer a szedőt, amely a bejárási sorrend szerint következik de teljes egészében ki tudja szedni a szükséges mennyiséget. A mennyiségeket nem rendelésenként nézi, hanem az adott szedési körben található termék összes leszedendő mennyiségére (azaz, hogy a kapcsolódó rendelésekhez az adott termékből hány darab kell).
- Ügyfél exportba plusz mezők: Utolsó vásárlás időpontja, Első vásárlás időpontja és Vásárlások száma- Az export az alábbi mezők ilyen névvel találhatóak: last sale timestamp; first sale timestamp és order count. Ezek a mezők importálhatóak is.
-
ILogistic bevételezések duplázódása- A szállítmány létrehozás után automatikusan elkészültek a raktárművelet tételei, majd az iLogistichoz való beküldés után a szinkron újra elkészítette őket, így azok duplán jöttek létre. - Javítva
-
Termék másolásakor a listanézetben nem működött a háttérszínezés- Javítva
1.49.11. (2024.09.19.)
- AndyPOS: Ha egy rendelésben olyan termék volt, amin a tételkedvezmény 100% volt, tehát 0 Ft-os volt a termék, de került a rendelésre kosárkedvezmény is, akkor a rendszer hibát dobott. Ez javításra került, a hiba oka az volt, hogy a kosárkedvezmény a rendelésben található termékek között el lett osztva, viszont a 0Ft-os tételre így rákerült még pluszba kedvezmény, így negatív lett a tétel ára, amely nem lehetséges.
- Termék szerkesztésfelület opimalizálása: Sok (50+) terméktulajdonság esetén lazy loading (lusta betöltés)
- ExpressOne visszáru visszamondás automatikus bevételezés létrehozása: Ha az ExpressOne nyomkövetés által kerül visszamondásra a visszáru rendelés (pl. pótlás), akkor a rendszer automatikusan létrehozza a termékekre a bevételezést, viszont végrehajtani nekünk szükséges, ugyanis a rendszer arról nem kap információt hogy fizikálisan mikor érkezett vissza a raktárba a visszamondott rendelésben található termék.
- Címke törlése visszamondott állapotban: eddig nem volt lehetséges visszamondott rendelésről törölni a címkét, jelen verziótól ezt is engedélyezi a rendszer
- Ha a készlethez tartozó lokáció időközben törlésre került, akkor a Leltár típúsú termékexport nem tudott letöltődni- Javítva, most már kiszűri a rendszer, hogy ha törölt a lokáció, akkor csak akkor kerül bele az exportba, ha valamilyen módon maradt mennyiség az adott lokáción.
1.48.57 és 1.49.10 (2024.09.04.)
1.48.57.
- Raktáron belüli áttárolás: A funkció lényege, hogy ha egyik lokációról a másikra szeretnénk gyorsan egy termékből egy vagy több darabot átmozgatni, akkor azt azonnal egy PDA olvasó segítégével meg tudjuk tenni. Részletes leírás a funkcióról IDE KATTINTVA olvasható.
- Pactic összes szállítási mód támogatása: A Pacticnál nagyon sok különböző szálíltási mód érhető el, amelyeket jelen fejlesztés keretében elérhetővé tettünk, amennyiben a CloudERP-ben be van kötve egy Pactic/Fürgefutár fiók, úgy az alábbi linken felsorolt szállítási módok aktiválhatóak a Beállítások/Rendelések/Törzsadatok/Szállítási mód menüben.Elérhető Pactic szállítási módok IDE KATTINTVA tekinthetőek meg.
- Visszárun nem jelent meg a gyáriszám: Javítva, helyesen rögzítésre kerül és a visszáruhoz tartozó raktárművelet is termékszámokkal kerül végrehajtásra
1.49.10
Ebben a verzióban minden benne van, ami az 1.48.57-ben és azon felül még az alábbi fejlesztések, korrekciók:
- E-mail küldő automatizmus kiküldése kizárólag csatolmány esetén- Eddig a rendszer nem volt arra képes, hogy csak akkor küldje ki a levelet, ha volt csatolmány. Emiatt az E-mail küldés típusú automatizmusokhoz bekerült egy jelölőnégyzet, hogy csak akkor kerüljön kikülédsre az e-mail ha van csatolmány. Így ha ezt a jelölőnégyzetet bepipáljuk, akkor az e-mail csak abban az esetben kerül kiküldésre ha van csatolt dokumentum (pl. jótállási jegy, garancia stb)
-
Rendelés kerekítés kezelés:
Korábbi kerekítési díj működés: A rendelés hogyha kap egy készpénzes tranzakciót és engedélyezve van a kerekítési díj kezelés, akkor megjelenik egy -2, -1, 1, 2 Ft-os díj a rendelés, amit hozzáadunk a végösszeghez. A probléma ezzel, hogy utánvétnél nem működik, illetve az is, hogy a tranzakció rögzítés ténye számolja ki a kerekítést, szóval előre nem is tudjuk. Új működés: A kerekítési díjat nem a cég beállításoknál kell megadni, hanem a kerekítési profilon lehet pénznemenként/fizetési mód típusonként felvenni kerekítési szabályt. a HUF-os alapból felkerül azoknak akiknek engedélyezve volt (készpénzre és utánvétre) A kerekítési szabályok azt mondják meg, hogy melyik pénznemet, melyik fizetési mód típust milyen kerekítéssel kell számolni. A kerekítési pontosság azt határozza meg, hogy melyik helyértéket kell kerekíteni, a 0 azt jelenti, hogy az egész részt, pl: 1234.5678 Ft kerekítési pontosság- 2: 1234.57 lesz kerekítési pontosság- 1: 1234.5 lesz kerekítési pontosság- 0, kerekítés 5-re: 1235 lesz
Kerekítésre dedikált mező van a rendelésen (ez a lista nézetben is elérhető): A kerekítés nélkül összeg is látszik a felületen ha van kerekítés, pl 161 139 Ft → 161 140 Ft
-
Visszáru rendeléssel rendelkező rendelések tranzakció megjelenítése bővült: Korábban: rendelések egymás után, összes tranzakció ömlesztve, egy egyenleg. Most: rendelés, hozzá kapcsolód tranzakciók, rendelés egyenlege, visszáru rendelések ugyanígy mindegyik és egy teljes egyenleg a végén
- Készletmozgás gyorsítása automatikus bevételezéssel: A funkció lényege, hogy raktáranként engedélyezhető az automatikus bevételezés dinamikus készletmozgás esetén. Ha engedélyezésre kerül, akkor amikor létrehozunk egy dinamikus készletmozgást, akkor automatikusan átirányít a rendszer a kivételezési raktárműveletre és ha elkezdjük bele PDA-val beolvasni a terméket, akkor a rendszer automatikusan át fog ugrani a bevételezési raktárműveletre is, ahova már átviszi a kivételezett mennyiségeket és itt csak a lokációt kell leolvasni, hogy hova tároljuk át. Így lényegében nem kell a menük között navigálni, hanem mivel tudja a rendszer hogy ez egy dinamikus készletmozgás és automatikusan bevételeznie kell, így szinte csak a termékeket és a lokációkat kell leolvasni PDA-val, de nem kell külön kattintgatni.
- Bejövő számlákban keresés- A kereső a bejövő számláknál az alábbi adatokban keres: beszállító neve, számla sorszáma, számla CloudERP-s sorszáma, számla ID, költség azonosító, költség tétel neve, költség tétel típus, szállítmány azonosító, beszállítói rendelés azonosító,
1.48.56 (2024.08.14.)
Fontos! Néhányan a bal alsó sarokban azt láthatjátok, hogy a verzió nem 1.48.56, hanem 1.49.7 nálatok. Ennek oka, hogy páran már megkaptátok az átalakított számlázáshoz kapcsolódó új funkciókat is. Ezt a verziót Augusztus 9-23. között folyamatosan rakjuk ki cégekre, így hamarosan mindenkinél ez a verzió lesz elérhető. Arról, hogy az 1.49-es verzió mit tartalmaz itt olvashattok: CloudERP Ütemterv
Az alábbi változásértesítőben leírt fejlesztések, korrekciók elérhetőek mindenkinél, függetlenül attól, hogy milyen verziót használ.
- Exportban jelenjen meg a szállítmány azonosító és a szállítmány létrehozásának időpontja visszáru esetén- Exportban Shipment Identifier és Shipment Created Date néven találhatóak ezek az oszlopok
- Csere típusú rendelés esetén már elérhetőek a hagyományos szállítási módok is, nem csak a visszáruhoz kapcsolódó szállítási módok
- GLS sztállítási módnál a Scheduled delivery service kiválasztása után, ha az időpontot választok "Ismeretlen hiba" jelenik meg- Javítva
- Ha olyan készletmozgást próbálok kinyomtatni aminek forrás vagy cél raktára egy korábban törölt raktár, akkor nem engedi a rendszer kinyomtatni a bizonylatot- Javítva, nyomtatáskor feltüntetjük a törölt raktár nevét
- MPL csomagautomata módosítás nem működött rendelés szerkesztése felületen- Javítva
1.48.55 (2024.08.09.)
Fontos! Néhányan a bal alsó sarokban azt láthatjátok, hogy a verzió nem 1.48.55, hanem 1.49.5 nálatok. Ennek oka, hogy páran már megkaptátok az átalakított számlázáshoz kapcsolódó új funkciókat is. Ezt a verziót Augusztus 9-16. között folyamatosan rakjuk ki cégekre, így hamarosan mindenkinél ez a verzió lesz elérhető. Arról, hogy az 1.49-es verzió mit tartalmaz itt olvashattok: CloudERP Ütemterv
Az alábbi változásértesítőben leírt fejlesztések, korrekciók elérhetőek mindenkinél, függetlenül attól, hogy milyen verziót használ.
- Alapértelmezetten mostantól mindenkinél az új nézetek érhetőek el a CloudERP-ben, ahogy az korábban jeleztük felétek.
Viszont nem vezettük ki teljesen a régi nézeteket, így szeptember 1-ig még ha szükséges, akkor a régi nézeteket is elérhetőek. A jobb felső sarokban található Profil ikonra kattintva lehetséges átváltani, viszont kérünk Titeket, hogy lehetőség szerint már az új nézeteket használjátok! Az alábbi nézeteket érinti a változás:
- Termékek -> Termékek , Csomagolóanyagok, Kategóriák
- Beszerzés -> Partnerek, Csoportok, Beszállítói rendelések, Szállítmányok
- Raktárak -> Műveletek, Kiszedések, Leltárok, Készletmozgások
- Ügyfelek -> Személyek, Cégek, Csoportok
- Pénzügy -> Tranzakciók -> Bevétel , Költségek, Átvezetések
1.48.54 (2024.08.02.)
- Receptúra exportálás: A gyártáshoz kapcsolódó Receptúrák exportálhatóak lesznek xlsx formátumba. A Receptúrák listanézetből a receptúrát/receptúrákat kijelölve lehetséges exportálni. Az export tartalmazza a receptúra megnevezését, becsült gyártási idejét, becsült szétbontási idejét, irányát, mennyiségét, forrás- és célraktárát, költségeit. Az export az receptúra importálás funkció előkészítése.
- Receptúra importálás: A gyártáshoz kapcsolódó Receptúrák importálhatóak. Az export formátuma segítséget nyújt abban, hogy formailag hogyan szükséges kitölteni a fájlt (.csv, .xlsx, .xls), annak érdekében, hogy tömegesen létre tudjunk hozni receptúrákat a rendszerben.
- ILogistic raktárak esetén Szállítmányok automatikus végrehajtásának letiltása: A funkció lényege, hogy ha letiltja a szállítmányok automatikus végrehajtását, akkor a CloudERP-ben a felhasználó azokat a szállítmányokat és raktárműveleteket, amelyek az iLogistic raktárába kerülnek manuálisan át tudja nézni, majd ha mindent helyesnek talál, akkor manuálisan le tudja zárni ezeket és ezáltal csak a manuális lezárás után kerüljenek készletre a termékek, és nem záródnak le automatikusan.
-
ILogistic raktárak esetén Szállítmány és raktárművelet mennyiség manuális módosítása: A funkció lényege, hogy ha engedélyezik a manuálisan módosítást, akkor a CloudERP-ben a felhasználó azokat a szállítmányokat és raktárműveleteket, amelyek az iLogistic raktárába kerülnek manuálisan át tudja nézni és ha nem megfelelő mennyiségek kerültek rögzítésre a szállítmányon, bevételezésen, akkor ezeket manuálisan korrigálni tudják.
-
UNAS- Beszállítói raktár és saját raktáron lévő termékek beszállítási idő paramétere:
Ha van központi raktáron, akkor legyen azonnal átvehető
Ha központi raktáron nincs készleten és beszállítói feed raktáron van készleten, akkor írjuk ki, hogy mennyi a becsült beszállítási idő. Ezt feeden lehetséges megadni, hogy x beszállító esetén pl. ez 2 nap, de másik esetén ez lehet 6 nap.
Ha nincs se központ, se beszállítói feed raktáron se, akkor nem kerül kiírásra dátum. -
Egy kocsi lokációhoz több rendelés is kapcsolható: Konfigurálható raktáranként, hogy egy kocsi, több rendeléshez is tartozhat-e. Ha engedélyezésre kerül, akkor ha a rendelés listában egy kocsira csippantunk akkor megjelenik a rendelés lista, aminél az adott kocsi a rendelésekhez van kapcsolva.
Szedésnél, ellenőzésnél megjelenítésre került egy figyelmeztetés, hogy ehhez a lokációhoz több rendelés tartozik, ezen át lehet lépni egy OKÉ-val.
- POS-en kocsi lokáció megjelenítése: A POS-en amikor egy rendelés be van töltve vagy betöltésre kerül akkor kiírja a rendszer, hogy melyik szedőkocsi polchelyen van, amennyiben a rendelés hozzá van rendelve kocsi lokációhoz.
-
WOP-ról vonalkóddal átirányítás a rendelésre: A felhasználói igény az volt, hogy amikor egy WOP-on belül vannak akkor vonalkóddal szeretnénk visszalépni a rendelés kanban nézetre, úgy hogy ha a WOP egy rendeléshez kapcsolódik, akkor szűrjön le arra a rendelésre.
Az alábbi vezérlő vonalkód leolvasása szükséges, hogy a rendszer a parancsot végrehajtsa:
- Termék listában szűrő cégre és magánszemélyre: Ha szeretnénk azt megvizsgálni, hogy egy termékből pl. hány darabot vásároltak a magánszemély típusú vevők és mennyit a cég típusúak, akkor be tudunk állítani egy oszlopot (Értékesítések -> Eladott mennyiség), majd le tudunk szűrni az Értékesítési statisztika -> Ügyfél típusa szűrővel a cégekre és magánszemélyekre.
- 3PL raktár szállítmány várható dátuma készlet foglalásoknál: Ha a szállítmányon meg van adva várható érkezési dátum, akkor a kapcsolódó termékek a készletfoglalásban az ott megadott napra fognak elszámolódni, nem pedig fixen a mai napra.
1.48.53 (2024.07.25.)
- Kocsi lokáció lecsatolása a rendelésről adott rendelés állapotban: Megadható raktáranként a Raktár szerkesztése menüben, hogy mikor kerüljön lecsatolásra a kocsi lokáció a rendelésről. Külön beállíthatóak a pontok helyszíni átvételes rendelések és NEM helyszíni átvételes rendelések esetén
- WOP-nál megjelenítésre kerül a kapcsolódó rendelés szállítási módja: A WOP-nál a Kapcsolatos blokkban megjelenik a rendelés adatai között a rendelés szállítási módja is.
- Raktárműveletben szedőkocsi PDA-val való beolvasásakor kocsi felismerése és hozzáadás: WOP-ban ha szedőkocsi lokációt csippantok akkor automatikusan felismeri a kocsit és hozzáadja a WOP-hoz.
- UNAS- Számlák visszatöltése opcionálisan beállítható: Beállítások/Integrációk/ Értékesítési csatornák/ Szinkron beállítások/ Rendelések/ Haladó beállítások menüben engedélyezhető a Rendelés fizetési adat szinkron (ERP -> webshop), ha ezt engedélyezzük akkor a számlák és a tranzakciók visszatöltésre kerülnek az UNAS-nak.
- Költségek listában a nézet bővítése a Partner név oszloppal
- Általános szabadszöveges kereső mező az alábbi menükbe: Költségelemek, Költség kategóriák, Bevétel típusok, Bevétel kategóriák
-
Utánvétes tranzakciók nem kerültek át Számlázz.hu-ba- Javítva
-
Árlista formulák lefuttatása után “exit code: 9” hibaüzenet- Javítva
- Napzárás ismeretlen hibát dobott- Javítva, a pénztárca jogosultságoknak megfelelően láthatja csak az adóügyi napokat a felhasználó, azokat amelyik adóügyinap kasszáján valamelyik pénztárcához van jogosultság
- Díj formula hiba - hogyha olyan díj formula volt, amibe az volt írva, hogy
-net_total
gyakorlatilag 0-ssá tette a rendelés végösszegét- Javítva - Csere rendelésnél nem ment a kiszedés létrehozása, csak a normál rendeléseket kezeltük. Javítva, most már a csere és korrekció is benne van.
- RET: Legfeljebb '0' Ft bankkártyás visszatérítés lehetséges - Javítva
-
Készletmozgás létrehozása vonalkód beolvasással: Abban az esetben ha úgy hozunk létre egy készletmozgást, hogy beolvassuk a termékek vonalkódját, akkor jól működik a felület. Viszont ha megnyomjuk a "+ Tétel hozzáadása" gombot és az a termék egyébként már szerepel, akkor a mentéskor megjelenik egy hibaüzenet, hogy nem lehet duplikált tétel a készletmozgáson (még akkor se, ha amúgy más a megjegyzés). - Javítva, ha meglévőt választ ki akkor odadobja a meglévő mennyiség inputhoz, különben minden maradt ugyanúgy
-
Pénzügy -> Tranzakciók -> Bevétel nézet menüben a SZUM hibát dobott- Javítva
-
Ha POR dokumentumot SHP-é alakítok, ez megváltoztatja a benne lévő termékek egyedi sorrendjét. Az egyedi sorrend mindig a számlán lévő sorrenddel egyezik meg, hogy könnyen ellenőrizhető legyen. - Javítva, a por-ben megadott sorrend szerint fog szerepelni shp-ben is a formon a termekek sorrendje
1.48.52 (2024.07.19.)
- Címkék kezelése jogosultsághoz köthető:
A Felhasználok menüben megadható, hogy ha egy felhasználónak csak adott címkékhez szeretnénk jogosultságot adni, ha azokat hozzáadja, eltávolítsa a rendelésekről, ajánlatokról, egyéb elemekről. Ha egy címkét sem jelölünk ki, akkor alapértelmezetten a felhasználó hozzáfér az összes címkéhez, és újakat is tud létrehozni cég beállításoktól függően. - Rendelésre árrés, profit, profit % számítása átlagos bekerülési értékkel: 3 új mező, ami ugyanaz mint a Rendelésre árrés, profit, profit %, csak a bekerülési érték alapja nem a FIFO szerinti, hanem az átlag (jelenleg készleten lévő) bekerülési értéke a termékeknek.
- Termék címékék nyomtatása rendelésből/ajánlatból/készletmozgásból is elérhető (korábban szállítmány, beszállítói rendelés, raktárművelet irányból lehetett elérni ezt a funkciót).
További beszállítói mutatók: A termékek listájában ahol, elérhető egy új oszlop, egy olyan kimutatással, ami a legutolsó beszerzési árhoz képest (mindegy melyik beszállító), %-ban kifejezve megadja, hogy mennyi az eltérés a termék adatlapján szereplő legolcsóbb beszerzési árhoz képest.
- A szállítmányon, elérhető egy új oszlop: Utolsó ár. A legutolsó szállítmányon szereplő ár jelenik meg, és az eltérés százalékban. (Beszállítótól függetlenül, forintosítva mindkét értéket).
-
ÁFA szerinti bontásra vonalkód: JOTA viruális kasszák esetén lehetséges ÁFA->PLU beállításokat megadni. Az ÁFA->PLU beállításokban ki lehet választani a CloudERP-s ÁFA kódokat és ezekhez megadni a PLU-t (ez a kasszába van beprogramozva, onnan lehetséges kikérni a PLU-kat). Ha van ilyen beállítva akkor a fizetés ablakban minden áfa csoporthoz egy vonalkódot jelenítünk meg, amit beolvasva a pénztárgép megkapja az adott ÁFA-hoz tartozó összeget. A max összeg amit kezelni tud az 99 999, efölött jelezi a rendszer, hogy nem tud vonalkódot generálni.
-
Termékkezelés jogosultság: Felhasználóra került egy új opció: Láthatja a termék előnézetet, ha ez nincs bepipálva akkor nem jelenhet meg a termékhez tartozó info ablak amiben láthatna adatokat a termékről.
- POS tranzakció kezelés bővítése:
Kézi tranzakció rögzítés kapcsolódik a nyitott adóügyi naphoz. Korábban csak akkor csatoltuk hozzá, hogyha a POS-on keresztül volt rögzítve a tranzakció. Most, ha a pénztáráchoz amit kiválasztasz a felületen, tartozik egy nyitott adóügyi nap, akkor automatikusan kiválasztja a kasszát és az adóügyi napot. Ilyenkor a tranzakció megjelenik az napzáró felületen és a napzárás bizonylaton is. - Átvezetések kezelik az adóügyi napokat a forrás és cél pénztárcában is. Az adóügyi naphoz tartozó átvezetések nem szerkeszthetőek. Ha a forrás vagy cél pénztárcához van nyitott adóügyi nap automatikusan kiválasztásra kerül.
Az átvezetések megjelennek megfelelően:- napzárás összegző nézetben
- napzárás bizonylaton (virtuális kasszáknál)
- akkor is ha két nyitott kassza között mozgatsz át pénzt
- MPL túl hosszú egyedi megjegyzés (sok webáruház azonosító) esetén nem vágta le a rendszer az MPL által elfogadott hosszúságúra a megjegyzés, emiatt sikertelen volt a címke generálása- Javítva, a maximális karakterszámig írunk a mezőbe
- Raktárművelet automatikus végrehajtás probléma: selejet raktárba történő bevét automatán végre kell hajtódjon abban az esetben ha a raktáron be van állítva az automata visszáru bevét, abban az esetben is ha a rendelés raktárán nincs automata végrehajtás- Javítva
- Halványszürke címkén a betű színe fehér volt, kevésbé volt látható- Javítva, fekete betűszínnel jelenik meg a címke a világos hátterű címkéken
- LOT termékek rakétázása: Termékszámos termékeknél nem jelenik meg a rakéta. Dinamikus készletmozgáshoz tartozó kivételezés szerkesztésénél hozzá lehet adni a terméket, és kivételezéskor gyáriszámmal végrehajtani, ilyenkor automatán átkerül a bevételezésre a gyáriszám így ottani végrehajtáskor sikeresen át lett mozgatva dinamikusan.- Javítva
1.48.51 (2024.07.16.)
- Ha a raktár beállítások a kötelező ellenőrzés le van tiltva, akkor is lehetséges ellenőrizni, ezzel kapcsolatban készült a kiegészítés. Ha megjelenik az ellenőrző modal, akkor addig marad aktív a Következő gomb, amíg el nem kezd valójában ellenőrizni. Ha elkezd ellenőrizni, tehát termékeket beolvasni, akkor addig inaktív marad a Következő gomb, amíg a rendelésben szereplő termékek és az ellenőrzött termékek nem egyeznek. Ha egyeznek, tehát se nem több, se nem kevesebb az ellenőrzött termék akkor aktívvá válik a Következő gomb és mehet a következő lépésre. Ha nem szeretnénk ellenőrizni, akkor az ellenőrzés elkezdése előtt át tudjuk lépni ezt a lépést
- A termék oldalakon az árlisták ABC sorrendben kerülnek megjelenítésre.
- A rendelés adatlapon, annak ellenére, hogy az adott cég adatlapján a “Termék árak megjelenítése a rendelés adatlapon”-nál be van állítva, hogy ne mutassa az árakat, mégis mutatja. - Javítva, már nem mutatja helyesen
- Amikor a Cloud ERP áttölt egy új terméket az unasból, akkor kalkuláltra kellene az árlistát állítania a termék adatlapján, de nem teszi meg- Javítva, helyesen kalkuláltra teszi az árlistát
- MPL postapont választó "Másik címre keresek/Lakcímemtől eltérő címre keresek" nem működött megfelelően- Javítva
- Angol nyelvű sablonon pcs helyett db jelent meg- Javítva rendelés beállításokhoz bekerült egy jelölőnégyzet (A rendelés webáruház termékprofil csoportjának használata), ami ha be van pipálva akkor a webshopon beállított termék profil lesz aktív a profilon, a felhasználó által jelenleg kiválasztott vagy az automatizmusok alapértelmezett profilja helyett.
1.48.50 (2024.07.11.)
- Az e-mail jellegű automatizmusokhoz megadható új címzettként, a rendeléshez kapcsolt értékesítő. Ha a vevőhöz van kapcsolva értékesítő, az is rákerül a rendelésre, így akár olyan automatizmust is létre tudunk hozni, hogy ha bejön bármilyen forrásból egy rendelés adott vevőtől, akkor a vevőhöz kapcsolt értékesítő e-mailben kapjon erről egy értesítést.
- UNAS- Fizetési státuszok visszaszinkronizálása- Ha engedélyezzük a Beállítások/ Integrációk/ Értékesítési csatornák menüben a Szinkron beállítások/ Rendelések/ Haladó beállítások blokkban a Rendelés fizetési adat szinkron (ERP -> webshop) mezőt, akkor a CloudERP-ben található tranzakciók átszinkronizálásra kerülnek az UNAS rendelésekre, amelyek fizetési állapota ezáltal változik és rákerülnek a tranzakciók.
- UNAS- Számlák visszatöltése - A mai naptól automatikusan minden normál számlát visszatöltünk az UNAS rendelések mellé, így a vevő akár a felhasználói fiókjából is eléri majd a rendeléséhez tartozó számlákat. Ez a funkció automatikusan működik a verzió kiadásától számítva (07.11.), nem kell hozzá külön engedélyezni semmit.
- Termék listában a beszállító szűrőben új opciókra is lehetséges szűrni: legolcsóbb 1. 2. 3. beszállító, több ilyen kiválasztásával egymás mellé tehetjük a beszállítói adatokat és összehasonlításokat tudunk végezni
- DPD nyomkövető link megváltozott, így a CloudERP-ben is frissítenünk kell, hogy a nyomkövetések megfelelően működjenek.
- Amikor az UNAS-ból bejön egy termék, akkor fix-re teszi az árlistát a rendszer- Javítva, kalkuláltra teszi az árlistát a termék adatlapján ha az értékesítési csatornán meg van adva az árlista.
1.48.49 (2024.07.09.)
- Átlagos és utolsó bekerülési érték variálható termékekre:
A csomagtermékekhez hasonlóan variálható termékekre is lehessen formula változókat használni: variations_average_landed_cost és variations_last_landed_cost
Mind a kettő a variációhoz kapcsolódó összes lehetőség közül nézi a készletértékeket és azoknak nézi az átlagát, vagy utolsó értékét. - Rendelés adatlap sablon átalakítása: helytakarékosabb fejléc elrendezést kapott a sablon.
Továbbá mostantól a bruttó egységár is megjeleníthető a sablonokon különálló oszlopban (ajánlat, rendelés) "Bruttó ár megjelenítése (tétel oszlop) néven".
Ezen kívül megadható, hogy az adott sablonon milyen sorrendben kerüljenek a tételek megjelenítésre- A "Tételek rendezése" mezőben tudunk választani, hogy a rendelés tételek sorrendje, tehát ahogy a rendelésen rögzítve lettek a szerint vagy cikkszám szerint növekvő vagy pedig név szerint abc sorrendben kerüljenek megjelenítésre a tételek a sablonokon.
-
UNAS- Szülő termék neve legyen látható: Előfordult UNAS webáruházak esetén, hogy a variálható termékeknél nem a szülő termék neve került szinkronizálásra a webshopba, hanem a gyerekterméké, ez azért nem volt megfelelő, mert így a termék listázásban a webshopon egy variáció neve jelen meg és nem a szülő termék neve. A fejlesztés által a Beállítások/ Integrációk/ Értékesítési csatornák/ Szinkron beállítások/ Termékadatok menüben a Haladó beállítások blokkban ki tudjuk választani, hogy mostantól "A variáció a szülők nevét használja", ha ezt engedélyezzük, akkor a variáció, azaz a gyerek termék megkapja a szülő termék nevét.
- Webáruház szűrőben a Nincs érték nem szűr megfelelő értékekre- Javítva
- WOP "Művelet létrehozása" modal bármilyen interakció nélkül továbbmegy, még mielőtt meg tudnák nyomni a "Raktári művelet automatikus végrehajtása" - Javítva
- GLS csomagpont választójában nem volt található egy csomagpont- Javítva, megújult a csomagválasztó widget, ezt kellett frissíteni a CloudERP-ben
1.48.48 (2024.07.08.)
- Tranzakciók rögzítése a visszáru rendelésekhez kapcsolódó módosítások:
- A visszáru rendelésen lévő tranzakció hozzáadó felület engedélyezi visszáru rendelésre is a tranzakció rögzítést
- Tranzakció import visszáru azonosítóval a visszárura rögzíti a tranzakciót (korábban az eredeti rendelésre tette)
- A rendelés form az eredeti rendeléseknél mutatja a visszáru rendeléseket is és a saját tranzakcióit is
- A visszáru rendelések csak a saját tranzakciókat mutatják
- A rendelés egyenleg működése megváltozik, eddig a kapcsolódó visszáru rendelések egyenlégét is számolta, most csak a sajátját, de a visszáru rendeléseknek is van egyenlege (korábban nem volt)
- GLS utánvét feldolgozás megfelelően működik, kiegyenlíti a számlát stb.
- Export fájl nem számként kezeli az adatot: Az "ár" oszlopban szereplő adatok tizedesvessző helyett ponttal vannak megjelenítve. - Javítva
- Új terméklistában nem a beállítottnak megfelelő elemszám jelent meg a listában- Javítva
- A rendelések exportálása KeyError(None) hibát adott, ha olyan rendelés volt az exportban aminek nem volt vevője. - Javítva
- A formula nem volt menthető, ha az előző érték tizedes volt benne, akkor nem lehetett 0-ra változtatni az értéket, nem vált aktívvá a Mentés gomb- Javítva
- Leltár lezárás hiba gyáriszámos termékek esetén: Bevételezel egy új termékből 4 darabot, 4 gyáriszámmal. Utána kivételezel 2 darabot gyáriszám nélkül. Bentmaradt 2 darab termék, és 4 darab gyáriszám. Csinálsz egy leltárt amiben leszámolod a 2 darabot gyáriszám nélkül. Ilyenkor a leltár ki akarná szedni a 4 bentlévő gyáriszámot, de nem tudja mert minuszba menne közben a készlet - Javítva, leltárkor hibaüzenetet kapunk, ha a számolt mennyiség és a bent lévő gyáriszámok mennyisége eltér
1.48.47 (2024.07.03.)
- Rendelés listanézetbe új oszlop: árrés + díjak (angolul: contribution margin). Ez az érték a rendelés össz. árréséből kerül kiszámításra úgy, hogy hozzáadjuk a rendelés díjait (a szállítási díjakat nem adjuk hozzá). A díj előjelétől függ, hogy az árrésből levonásra vagy hozzáadásra kerül-e a díj. Ha negatív a díj (mert az egy kedvezmény), akkor levonásra kerül, ha pozitív előjelű díj (mert egy valós díj), akkor hozzáadásra kerül az árréshez.
- Rendelés szűrő: Ügyfél típusa: Rendelés szűrők között tudunk arra szűrést és oszlopot beállítani, hogy a megrendelés magánszemélytől vagy cégtől érkezett. Az exportban is elérhető customer class néven az információ.
Automatizmus feltételben is megadható, hogy ha adott típusra akarunk automatizmust építeni, akkor a feltétel a következő:
Ha cég:state__customer__type = constants__customer_type_company
Ha magánszemély:state__customer__type = constants__customer_type_person
- Kanban oszlop bontás hiba- Javítva
- Költségek listában a haladó szűrőben szűrve üres listát adott- Javítva
1.48.46 (2024.07.02.)
- Szülő termékekre vonatkozó kimutatások
- Utolsó ajánlaton és rendelésen adott árak megjelenítése ajánlat létrehozáskor: A Beállítások/ Ajánlatok/ Alapbeállítások menüben tudjuk engedélyezni, hogy ha szeretnénk megjeleníteni az ajánlat létrehozásakor, hogy látszódjon az adott ügyfélnek, adott termékre utoljára adott ajánlat/rendelés ára.
- Eddig automatizmussal csak kiszedett és helyszíni átvételre vár állapotból lehetett kész állapotba tenni a rendeléseket. mostanától a kiszállítás alatt lévőket is.
-
A bizonylatok manuális rögzítés eddig úgy működött, hogy kiválasztottam egy terméket, majd a darabszám mezőbe ugrott a kurzor, ahol beírtam a darabszámot. Most nem ugrik át automatikusan a darabszám mezőbe, hanem minden esetben oda kell egérrel kattintani. - Javítva, ismét automatikusan átugrik a mennyiség mezőbe a kurzor.
- Másolt termékről nem lehetséges címkét eltávolítva- Javítva, a termék másolás nem másolja a gyártói cikkszámot, vonalkódokat, címéket
- A rendelés ellenőrzéskor, ha PDA-val beolvasnak egy terméket nem ugrik oda automatikusan arra a termékre, így nem látható, hogy hány darabnak kellene lennie- Javítva, a beolvasott termékre ugrik a rendszer.
- A szűrők között a szállítási módon belül nem volt látható néhány szállítási mód.- Javítva, a Beállítások/Rendelések/Törzsadatok/Szállítási mód menüben látható aktív szállítási módokra lehetséges szűrni
- Termék importálás sikertelen volt, ha a fájlban bennemaradnak üres sorok. - Javítva, a rendszer alapból azokat a sorokat amiben egyáltalán nincs adat.
1.48.45 (2024.07.01.)
- Nyomkövető oldalon rendelés visszamondás megjelenítése
- Üzenetekben keresés: Üzenet szövegére és tárgyára is lehetséges keresni
- Levettük a rendelésről a feketelistás címkét, és mégse állt át a jóváhagyva vagy csomagolható állapotra- Javítva, ha az ügyfélről leszedik, hogy fekete listás, akkor a jóváhagyásra váró rendeléseiről lekerül a feketelistás címke. Ha az ügyfél fekete listás lesz, akkor a jóváhagyott/csomagolható rendeléseik megkapják a fekete listás címkét.
- Többszörös vonalkód nem jelent meg ha egy termék kitörlődött alóla - Javítva
- Ha több webshopból szinkronizáljuk a termékeket, akkor a nem elsődleges webshopnál előfordult olyan hiba, hogy a cikkszám változás nem történt meg a nem elsődleges webshopokban- Javítva
- Árlista másolás esetén hibásan kötelező volt a kedvezményes árlista beállítások másolása opció- Javítva, már nem kötelező bejelölni a másoláshoz.
1.48.44 (2024.06.20.)
- V2-es lista nézetekben új szűrők elérhetőek a kapcsolatokat illetően. Pl termékek árlista haladó szűrő új opciók: mindet tartalmazza, pontosan ezt tartalmazza, legalább az egyiket tartalmazza. Ez használható, profil csoportra, árlistára, beszállítóra és minden egyéb több-a-többhöz kapcsolat esetén.
- Üzenetek lista V2: Beállítások/Automatizmus/Üzenetek lista mostmár V2-es verzióban is elérhető, így mindenféle szűrések és keresések a szokásos módon működnek
- Unas több raktár kezelésnél az összevont raktári mennyiség korrekciója - Az összevont készletbe 0-t szinkronizálunk.
- Részleges kimutatás újraszámolás probléma - Bizonyos esetekben az értékesítési kimutatások eltűntek részleges ha egy-egy termékre újra számolódtak a kimutatások - Javítva.
- Visszáru menüpont nettó összesen oszlop a negatív értékek helyett 0-t mutatott - Javítva.
- Rendezetlen egyenlegű eredeti rendelés utánvétes visszárujának utánvét összeg problémája - Javítva.
1.48.43 (2024.06.17.)
- Új teljesítménymutatók: Több új KPI került be a termékekhez, ügyfelekhez és beszállítókhoz. Részletes tájékoztató ITT olvasható a funkció pontos működéséről.
- Oszlopok beállítása szűrők alapján: Ennek a funkciónak az a lényege, hogy ha a szűrőknél beállítunk egyes szűrőfeltételeket pl. raktárakra, árlistákra vagy termék profil csoportokra, akkor ha szűrőket állítunk be, akkor ezek az oszlopok figyelembe veszik a szűrőket. Ezt a funkciót az oszlopok és a szűrők fülön is be tudjuk kapcsolni az alábbi helyen. Például ha beállítom a szűrőbe, hogy Feneketlen raktár és Kis raktár, az oszlop engedélyezem az egyszerűsített oszloponkénti bontást, akkor meg fog jelenni a készletem Feneketlen és Kis raktárban összesen és automatikusan a Feneketlen és a Kis raktáram is külön. Ha változtatok a szűrőben és felveszem a Selejt raktárat, az is automatikusan megjelenik anélkül hogy megnyitnám az oszlopválasztót és külön hozzáadnám. Erről a funkcióról és benne rejlő lehetőségekről külön webináriumot is fogunk tartani a közeljövőben.
- Beszállítói feedben szövegek értelmezése számként: A funkció lényege, hogy a Nagyker/beszállítói adatfeeden meg tudjuk adni, hogy adott szöveget milyen mennyiségként értelmezzük. Részletes tájékoztató ITT olvasható a funkció pontos működéséről
- Feketelistás vevők jelzése: Több új feltűnő jelzést vezettünk be a rendszerben a feketelistás vevőkre, hogy minél feltűnőbben megjelenítésre kerüljenek ezek az ügyfelek. Részletes tájékoztató ITT olvasható a funkció pontos működéséről.
- UNAS kedvezménykategóriák láthatatlanná tétele: Beállítható a Termékek/Kategóriában menüben, hogy láthathatóak vagy láthatatlanok legyenek az UNAS webshopban a kedvezménykategóriák. Ha engedélyezzük, akkor láthatóvá válik az oldalon és a menüben külön-külön, ha nem engedélyezzük, akkor nem jelennek meg.
- Shoprenter rendelhetőség és állapot állítása. Az új verzióban egy 3 állapotú legördülőben tudjuk kiválasztani a számunkra megfelelő módot, hogy mi alapján kerüljön a rendelhetőség és az állapot váltásra. Részletes tájékoztató ITT olvasható a funkció pontos működéséről
- Visszárura automatizmus: Vannak olyan automatizmusok (pl. rendelés email küldés) amiknek van alap feltétele. Ez a feltétel a háttérben volt eddig, és nem lehetett hozzányúlni, minden kiértékelésnél hozzáfűződött az egyedileg beállított feltételhez. Megjelent egy új pipa az automatizmsu felületen: alap feltétel ignorálása, ez az infó mezőben tartalmazza hogy mi történik és hogy mi az alap feltétel. Pl. visszárus rendeléseken be kell nyomni majd ezt a pipát, mert alap feltétel a rendelés e-maileknél jelenleg, hogy: típus normál és (virtuális vagy a készlet adatok inicializálva vannak).
- Adószám egyezőség esetén szinkron hiba- Javítva
- Gyártás hiba: Amennyiben a gyártási tervhez tartozott visszamondott wop (gyártási tervről törölve lett receptúra aminek az alapanyaga adott raktárból kellett volna jöjjön), akkor a bevételezést hibásan nem engedi végrehajtani. Csak akkor nem szabad engedni ha van olyan nem kész állapotban lévő kivét ami nincs visszamondva - Javítva
- Termékszám kapcsolat export hibát dobott- Javítva
1.48.42 (2024.06.07.)
- Termék mértékegységek megjelenítése: A Rendeléseken, Ajánlatokon, Szállítmányokon, Beszállítói rendeléseken, Készletmozgáson, Raktárműveleteken és POS-en megjelenítésre került a termék mértékegysége, amely a termék adatlapon került megadásra. Részletes tájékoztató ITT olvasható a funkció pontos működéséről.
- Rendelés tételeinek ellenőrzése: Abban az esetben ha a rendelésen ár módosítás történik és erről szeretnénk a rendelés mentésekor még egyszer megbizonyosodni, hogy mi miről és mire módosult, és ezt átnézni, akkor ez az alábbi fejlesztéssel meg tudjuk tenni. Részletes tájékoztató ITT olvasható a funkció pontos működéséről.
- Szállítmányok tömeges exportja: A funkció által egyszerre akár több szállítmányt is van lehetőségünk exportálni a Szállítmányok listában és kanban nézetben. Részletes tájékoztató ITT olvasható a funkció pontos működéséről.
- Egyedi fejlesztésű webáruházból kiszállítás ekkor dátum szinkronizálása: Az alábbi dátumformátumokkal tudja a CloudERP fogadni a kiszállítás ekkor dátumot: 2024.05.28;
- Kiszállítás ekkor dátum alapján készletfoglalás: A készlet foglalási sorrend állítható raktár szinten a rendelés dátumai alapján. A fejlesztés által lehetőség van FIFO alapján való készletfoglalás esetén beállítani pluszba azt, hogy a Rendelés létrehozás dátum helyett a Kiszállítás ekkor dátum alapján foglalja a készletet. Részletes tájékoztató ITT olvasható a funkció pontos működéséről.
- Adószámos vevő esetén ha POS-en állítunk ki rendelést, akkor automatikusan átbillen a számla kiállítása is.
- Tömeges kiegyenlítés - helytelen értéket rak a rendelésekre a webáruház és számlázó kerekítési összeférhetetlensége miatt - Javítva, a helyes érték kerül a rendelésre.
- Leltár export nem kerül letöltésre- Javítva, már letöltésre kerül automatikusan
- Új bejövő számla létrehozása esetén többször jelent meg ugyan az a számla típus- Javítva, egyszer jelenik meg.
- Foxpost címke probléma: A Foxpost szállítási fiókban beállított címkeméretet nem vette figyelembe a rendszer- Javítva, már figyelembe veszi.
- Dokumentum létrehozásnál nem lehet gyártót kiválasztani: Akkor volt probléma, ha a gyártónál nem volt kiválasztva semmilyen ország- Javítva, ország nélküli gyártót is lehetséges kiválasztani.
- Csomagtermék listázása webáruházba: Lefelé kerekített tört mennyiséget nem jól kezelte a rendszer- Javítva
- Gyártás/Receptúrák menüben a nézet mentése hibát dobott- Javítva, mentésre kerül a nézet helyesen.
- Kereső hiba: Ha beírok a keresőbe és kiválasztom azt akire kerestem, akkor utána nem törli ki az általam beírt keresőszót és nekem kell kitörölni.- Javítva
1.48.41-rc (2024.05.31.)
- Részleges készletérték újraszámítás: Ezzel a fejlesztéssel azt készítjük elő, hogy ne csak naponta egyszer éjszaka frissüljön a statisztika, hanem részlegesen újra tudjuk számolni sűrűbben, ez jelenleg még tesztelés alatt van, hogy mekkora terhelést fog okozni a rendszernek
- UNAS szülő-gyerek viszony kezelése: A Beállítások/Integrációk/ Értékesítési csatornák menüben a Szinkron beállítások/Termékadat menüben a Haladó beállítások blokkban engedélyezésre kerül a Gyerek termék használata szülőként, akkor
- UNAS Több raktár kezelés: A funkció lényege, hogy mostantól UNAS esetén is külön raktárakra lehetséges a készletet kirakni. A Beállítások/Integrációk/ Értékesítési csatornák menüben a Szinkron beállítások/Készlet/Alapbeállítások menüben kell engedélyezni a Sync separate warehous quantities to webshop mezőt hozzá. UNAS leírása IDE KATTINTVA érhető el. Részletes tájékoztató hamarosan elérhető lesz.
- Gyártás receptúra felhasználással, bekerülési ár számítás: A gyártott termékhez kiszámításra kerül a bekerülési ár az összetevők FIFO szerinti bekerülési árai alapján.
- Performancia javítás rendelés tranzakció importra, rendelés betöltésre
- Rendeléseken belül a címkéket nem írja ki teljesen a rendszer a Címkék mezőben- Javítva, a teljes címke látható.
- Nem működik a vagy függvény- Javítva
1.48.40-rc (2024.05.28.)
- Új pénznem rögzíthető: bolgár leva
- Belépés korlátozása IP cím alapján - Leírás ITT
- Kategóriák termék statisztika csak az elsődleges kategóriára került kiszámolásra- Javítva, a termékek összes kategóriájára kiszámoljuk a statisztikákat, nem csak az elsődleges kategóriára.
-
Ha fel akarunk adni egy csomagot hosszú bizonylatszámmal (pl. két rendelés összefűzéséből eredően) hibát ír ki az ExpressOne, hogy "Hibás bizonylatszám max. 15 karakter lehet!" -Javítva, invoice_number mező, és abba mostantól csak az első 15 karakter kerül bele és van egy ref_number, ott nincs megkötés oda megy az egész
- Címkenyomtatás hiba (MPL) type error üzenettel - Javítva
- Bevételezésnél KIVÉTELEZÉSI okokat dob fel a rendszer - Javítva
-
Nem adja vissza a rendelés állapotokat az UNAS-nak az ERP - Javítva
-
WooCommerce webshop esetében nem megy ki a termék készlete - Javítva. null készletérték kezelve.
- Rendelés exportban üres a haszonkulcs oszlop - Javítva
-
Be van állítva a raktáron, hogy ugorjon fel a rendelés ellenőrzés kocsi lokáció leolvasáskor, de nem megy. Egyből a címke nyomtatás ugrik fel. A cél, hogy ne legyen kötelező az ellenőrzés, viszont dobja fel az ellenőrző ablakot ha leolvasom a kocsi lokációt. - Javítva, Lehet disabled a kötelező, de attól felugrik az ablak ha ki van választva, viszont ha kötelező, akkor mindenképp felugrik.
- MPL értéknyilvántartás szolgáltatáskor az automata címke generálás az nem vette figyelembe a beállított maximális értéket- Javítva, mindig a beállításokban beadott maximum érték kerül a rendelésre, ha attól magasabb a rendelés értéke, vagy ha attól kisebb, akkor a rendelés értéke kerül rá.
-
Azoknál a rendeléseknél, amelyikben van gyári számos és nem gyári számos termék is, a rendszer a nem gyári számos termékeket is beleteszi a Jótállási jegybe, olyan termékeket, amelyeknél nem releváns - Javítva
-
POS eladásnál gyári számmal rendelkező terméket adunk el, hiába választjuk ki hozzá az adott gyári számot, a Vásárlás befejeztével a vásárlás „KISZEDÉS ALATT” állapotba kerül a „KÉSZ” állapot helyett - Javítva, POS eladásnál választunk gyáriszámot, a rendeléshez tartozó WOP végrehajtásra kerül és rákerül az adott gyáriszám.
- Készlet jelentés exportálásakor, a "Raktárak" választó mező inaktív - Javítva, nem jól vette figyelembe a raktár szűrőt v2 termék listából
1.48.39-rc (2024.05.22.)
- Superfaktúra számlázóprogram bővítése: csomagszám, tranzakciós adatok (hivatkozás, megjegyzés) átadása számla megjegyzésbe, ez számlázási profil szinten beállítható a Beállítások/Pénzügy/Számlázás/Számlázási profilok menüben a Rendelés adatok a számlák blokkban. GLS utánvételszámoló feltöltése után Superfaktúra számlák fizetettre állítása és GLS utánvételszámolóban található tranzakcióazonosítók átadása számla megjegyzésbe.
- MPL visszáru: Visszáru indítható azokra a rendelésekre is, amiket a vevők MPL csomagponton, automatán vagy kiküldött futárral szeretnének visszaküldeni nekünk. A rendeles_szallitasi_visszaru_feladasi_kod segítségével elérhető a sablonokban az azonosító amit emailben kell küldeni visszáru esetén a vevőnek, hogy fel tudja adni a csomagot, így tudunk új e-mail sablont is létrehozni a visszáru rendelésekhez, amikhez egy e-mail küldő automatizmussal automatikus e-mailt is lehetséges kiküldeni.
- Rendelés listázásba cikkszám és gyáriszám: A Rendelések- Bontás- Tétel szintű bontás esetén van lehetőségünk megjeleníteni a rendelésben található tételek cikkszámát, termékszámát (LOT vagy gyári szám), a termékszámmal rögzített termékek mennyiségét és ha eltérés van a termékszámmal rögzített termékek mennyiség és az adott cikkszámhoz tartozó mennyiség között, akkor egy IGEN/NEM opcióval jelzi a rendszer, ezekre szűrést is lehetséges létrehozni.
- Feladat leírás megnézése: Csak az első két sor látszott eddig a Rendelés Feladatok menüben a Leírásból, mostantól a kurzort rávezetve egy felületen megjelenik a teljes szöveg
- Szállítási kontakt infó: Van pár vevőnk, akiknél az alapadatban lévő mail és telefonszám teljesen elkülönül a szállítási címekben lévő mail és telefonszámtól. Eddig szállítási adatoknál egyáltalán nem volt kezelve email és telefon szám. Most már ügyfélről betölteni automatán, kézzel megadható és címként a szállítási szerepel alapból, ha az nincs megadva akkor számlázási kerül rá.
- Haladó szűrő törlés hiba: néha nem azt törli amire kattintok, hanem egy másikat -Javítva, a különböző haladó szűrők közül mindig a helyeset törölte
- Ajánlat létrehozásra, módosításra kattintva ismeretlen hiba üzenet jelenik meg- javítva
- Rendelés ellenőrzés hiba: A csomag visszaellenőrzésekor csak néhány termék mennyiségét bekattintva ugyan nem jelenik meg a következő gomb, de a vonalkód olvasó eszközzel le tudjuk olvasni a következő gomb vonalkódját és tovább is enged a rendszer. - Javítva, ha több rendelésre van megnyitva akkor a következő le van tilva, ilyenkor se szabad hogy a vonalkód tovább engedje
-
Nem tartja meg az árajánlat a kiadott árakat, hanem ha a hozzá rendelt árlistán változnak az árak akkor az árajánlaton is magától megváltoznak. - Javítva
-
Új rendelésnél a “Fizetési és szállítási adatok”-nál nem tudok megadni új telefonszámot. Valamiért nem menti el a rendszer. - Javítva, fizetési és szállítási adatok telefonszám mentés rendben működik
- Készletérték kereső hiba: A termékeknél nem működik a készletérték fülön az ott lévő kereső, beírom, hogy "shp" (szállítmányok) és mindent kiad, ami nem is shp-val kezdődik. - Javítva
- Értékesítő hiba: Bolti értékesítés esetén, ha ügyfelet adunk hozzá tehát számlát akarunk generálni akkor nem rögzít be minket a rendszer értékesítőként. Minden más esetben ez tök jól működik. Automatikusan rákerülünk. Elég fontos, hogy ez következetesen visszakereshető legyen, mivel ezzel mérhetővé válik az egyéni teljesítményünk. - Javítva
- Szedésnél a tárhely nem volt jól olvasható - Javítva
- Számlázási profil hiba: Nem lehetett üres szabályokkal elmenteni a számlázási profilt- Javítva, üres szabályok esetén is menthető
- Árajánlat haszonkulcs számítás: Az árajánlatban szeretném látni, hogy mennyi az adott ajánlat bekerülési költsége. Erre van 3 felé számítási mód. Ezek közül az alapértelmezett az alapértelmezett beszállítói ár. Ezt hiába változtatom meg mondjuk az utolsó bekerülési értékre, nem történik semmi. Hiába mentek, lépek ki/be nem változnak az adatok. - Javítva, az adott termék statisztikájának újraszámítása szükséges, ill. cache törlés és újratöltés is szükséges lehet, hogy a friss értékeket mutassa
1.48.38-rc (2024.05.14.)
- Sablonok menüben PDF fejléc engedélyezése pipa: Ugyanaz a szöveg kerül a fejlécbe, mint a dokumentum címe, több oldalas dokumentumok esetén is, rendeléseknél az ORD azonosító. Meglévő dokumentumokon nincs fejléc alapból, külön be kell pipálni a sablonon, hogy érvényesüljön.
- Termékek új állapotának kezelése (UNAS), új napok száma, kikerülés után x nappal lekerül az új státusz
- Értékesítési statisztikák bekötése beszállító partnerekhez és szállítmányokhoz
- Raktárlokációkat ki tudjuk írni a rendelés adatlapon a termék neve alatt (ahol a készlete található, az összeset, nincs fifo vagy mennyiségek)
- Új dátum periódusok a szűrésben: előző 1..12 hónap
- Értékesítsek statisztika az egész kategória fát kiszámolja, nem csak az elsődlegest, így hierarchikusan szűrhető kategóriákkal
- Rendelésekre szállítási email címek + telefonszám
- Webshop soft delete, lehetővé teszi a felületről való webshop törlést, nem kell az ügyfélszolgálatra írni a törlés miatt mostantól. A soft delete az adatbázisban nem töröli véglegesen a webshopot, hanem megjelöli töröltként, így az adat fizikailag megmarad az adatbázisban és később visszaállítható, ha szükséges.
- Szinkronban az ügyfelek email címeinek egyediség vizsgálata. Ha Peldapetra@gmail.com és peldapetra@gmail.com lead a webshopban egy rendelést, akkor nem két ügyfél lesz belőle.
- Új dátum választó komponens a v2 szűrőkbe
- CSAK gomb minden v2 szűrő kiválasztásánál
- v2 szűrőkbe egymásba ágyazott módon lekérdezhető adatok. pl SHP tételek, szürke háttérrel közvetlen termék listából átemelt oszlopok elérhetőek oszlop választóban és szűrőben is
- Kézi email küldés sablonból, telerakta hibás karakterekkel a szöveget a sablon kiválasztás, javítva
- Kép letöltés javítása, szóközös url-ekre és 255 karakternél hosszabb url-ekre
- Gyártási terv készletérték számítás normálisan megvalósítva, fifo szerint
- Rendelés kereső javítása, belekerül az előlegszámla stornó is, hiányzott eddig
- Rendelés automatizmus térfogat számítás csomagtermékekre hibás volt, javítva
- 1.48-as hiba, beszerzési terv nézetből a beszerzés létrehozása nem frissítette a nyitott beszerzési mennyiséget a termékeknél, javítva
- Nézet megosztás szerkesztésre nem működött jól: nem lehetett módosítani a nézeten effektíve, nem mentette el a módosításokat (pl szűrők). javítva
- Készletmozgás frissítésekor beragadt a kimenő készlet mennyiség, javítása
- ERP exportot érintő hibák javítása- A beszállító eddig csak a számláról volt az exportba megjelenítve, most már külön oszlopban megjelenik a szállítmányhoz tartozó beszállító is, így nekik ott lesz a fuvarozó és a beszállító partner is
Hozzászólások
0 hozzászólás
Hozzászólások írásához jelentkezzen be.